wersja testowa serwisu

Znamy wykonawcę remontu mostu wantowego

aktualnosci_953560d539e43ea8a878957c1624a65c_view2

Ponad 2,5 mln zł będzie kosztowała modernizacja tzw. białego mostu na rzece Warcie w Sieradzu. Remont obejmie m.in. wymianę lin nośnych, montaż nowych balustrad czy wymianę schodów

Wykonawcą prac będzie firma Strabag, której oferta okazała się najkorzystniejsza w postępowaniu przetargowym prowadzonym przez sieradzki Urząd Miasta. Tzw. "Biały most" w tym roku obchodzi swoje 42 urodziny. Charakterystyczna sylwetka białego mostu w nadwarciańskim pejzażu Sieradza pojawiła się w maju 1979 r. Do niedawna, najdłuższa tego typu kładka mostowa w Polsce, prowadzi na plażę.


Obiekt, który jest jednym z symboli miasta, już kilka razy w swojej historii był remontowany, ale zakres tych prac nie był tak szeroki, jak to jest planowane w tym roku. W ramach zadania wykonawca modernizacji będzie musiał wykonać: wymianę lin nośnych, demontaż balustrad i montaż nowych, wymianę stopni schodowych i spoczników na nowe, frezowanie nawierzchni, wykonanie nowej izolacjo-nawierzchni, oczyszczenie i zabezpieczenie antykorozyjne lokalnych ognisk korozji konstrukcji stalowej a także oczyszczenie i zabezpieczenie podpór.

Zwycięzca przetargu będzie miał 9 miesięcy na wykonanie zadania od dnia podpisania umowy.
Źródło: UM Sieradz