wersja testowa serwisu

Zdarzenia drogowe z udziałem nietrzeźwych kierowców. Policjanci przypominają i apelują

259-121820

Niestety mimo policyjnych apeli o rozwagę, funkcjonariusze nadal interweniują wobec kierowców pod działaniem alkoholu. W miniony weekendu policjanci wyeliminowali z ruchu kolejnych nietrzeźwych kierujących. Niechlubny rekordzista, mając ponad 3,7 promila alkoholu w organizmie wjechał w bariery. W kolejnym przypadku policjanci ujawnili w przydrożnym rowie osobową dacie, w której za kierownicą siedział nietrzeźwy mężczyzna. Kierowco bądź odpowiedzialny! Nietrzeźwość to przyczyna wielu tragedii na drodze !

Po godz. 17:00, 11 października policjanci sieradzkiej drogówki zostali skierowani na ul. Sieradzką w Warcie, gdzie kierujący osobowym Volvo uderzył w bariery. Na miejscu funkcjonariusze zastali podróżujących tym samochodem trzech młodych mężczyzn. Wszyscy byli pod wyraźnym działaniem alkoholu. Okazało się Volvo, kierował 29 – letni mieszkaniec powiatu wieluńskiego. Po zbadaniu jego stanu trzeźwości okazało się, że ma on ponad 3,6 promila alkoholu w organizmie. Jak ustalono wraz z znajomymi jechał on w kierunku Sieradza, na łuki drogi stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w bariery.

Kolejne zdarzenie miało miejsce 10 października 2020 r. około godz. 1.20 na ul. Burzenińskiej w Złoczewie. Dyżurny sieradzkiej policji otrzymał zgłoszenie o znajdującym się w rowie samochodzie. Skierowani na miejsce złoczewscy policjanci ujawnili w Dacii Sandero siedzącego na miejscu kierowcy śpiącego mężczyznę. Z samochodu czuć było wyraźny zapach alkoholu. Gdy po jakimś czasie udało się funkcjonariuszom nawiązać kontakt z mężczyzną, nie potrafił on w logiczny sposób wytłumaczyć z jakich okolicznościach jego samochód znalazł się w rowie. W samochodzie policjanci ujawnili również pół butelki alkoholu oraz puste butelki po nim.

Funkcjonariusze ustalili tożsamość mężczyzny i okazało się, że był to 22 – letni mieszkaniec powiatu wieluńskiego. Badanie alkomatem wykazało u niego obecność prawie 2,9 promila alkoholu w organizmie. Policjanci przy udziale technika kryminalistyki zebrali ślady na miejscy zdarzenia. Po wykonaniu dodatkowych badań niewykluczone, że 22 – latek odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata. Obligatoryjne zasądzane jest również od sprawców świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

Pamiętajmy, że nietrzeźwi kierowcy stanowią zagrożenie nie tylko dla siebie ale i dla innych uczestników ruchu drogowego. Alkohol obniża koncentrację, opóźnia reakcję, powoduje zaburzenia równowagi i widzenia. Wszystkim kierującym przypominamy, że „jadąc na podwójnym gazie" ryzykują nie tylko utratą prawa jazdy oraz odpowiedzialnością karną, ale także zdrowiem i życiem innych uczestników ruchu drogowego. Dlatego gdy widzimy nietrzeźwego kierowcę, reagujmy zanim dojdzie do tragedii. Jeden telefon na numer alarmowy może uratować czyjeś zdrowie, a nawet życie Przypominamy, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem. Cały czas apelujemy o rozsądek za kierownicą!

źródło: KWP w Łodzi