Za nami kolejna edycja Biegu Ulicami Sieradza

Nieco ponad 170 biegaczy stanęło na starcie 61. Biegów Ulicami Sieradza. Do pokonania mięli 10 om trasy wiodącej przez Sieradz.

Punktualnie o godz. 13.00 z sieradzkiego Rynku wystartował bieg jednej z najstarszej tego typu imprezy sportowej w kraju. Dwie pętle o łącznej długości 10 km najszybciej pokonał Arkadiusz Maruszewski z Burzenina (czas 33:38 min). Tuż za nim linię mety przebiegł Daniel Kokot z Ozimka (34:14), który o 5s wyprzedził Michała Drążka z Bełchatowa.

Wśród pań najszybsza okazała się Julia Szymkowicz (Bobrowniki), która dystans pokonała w czasie 40:37 min. Drugie miejsce zajęła Agnieszka Sychniak z Łodzi (40:47) a trzecia była sieradzanka Magdalena Nitka (41:16).

Przed biegiem głównym odbył się bieg dla dzieci.

Organizatorami wydarzenia był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sieradzu oraz Rajsport Sieradz.

źródło: UM Sieradz