wersja testowa serwisu

Włamywał się i kradł na terenie gminy Zduńska Wola. Policja zatrzymała 38-latka, grozi mu 10 lat więzienia

policja-kajdanki2

Kryminalni zduńskowolskiej komendy zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzieże z włamaniami do pomieszczeń gospodarczych na terenie gminy Zduńska Wola. Usłyszał już zarzuty, a za popełnione czyny grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Prokurator Rejonowy w Zduńskiej Woli zastosował wobec niego policyjny dozór.

W kwietniu i wrześniu bieżącego roku na terenie jednej z posesji w miejscowości Czechy doszło do dwóch kradzieży z włamaniem, do budynku gospodarczego. Sprawca za każdym razem łomem uszkadzał kłódkę, na którą były zamknięte drzwi.

- Łupem przestępcy padł sprzęt budowlany i elektronarzędzia. Były to między innymi agregat prądotwórczy, lampa solarna, wyrzynarki oraz piła spalinowa. Łączna wartość skradzionych dóbr wyniosła ponad 3 tysiące złotych - informują policjanci.

Kryminalni skrupulatnie analizowali zgromadzony materiał dowodowy. Pozwoliło to wytypować i zatrzymać 9 listopada 2020 roku 38 – letniego mieszkańca gminy Sieradz.

Policjanci odzyskali agregat prądotwórczy. Podejrzany usłyszał już zarzut kradzieży z włamaniem, za co grozi mu kara do 10 lat więzienia. Prokurator objął podejrzanego policyjnym dozorem.