wersja testowa serwisu

Wiemy, kto przygotuje projekt nowego placu zabaw w Sieradzu

aktualnosci_ac10f17f43ac0d70e36b43087aa7d907_view2

Firma Grima Architektura i Krajobraz z Warszawy przygotuje dokumentację projektową wielopokoleniowego placu zabaw i rekreacji "Od malucha do seniora" który powstanie na osiedlu Dziewiarz w Sieradzu.

O przygotowanie dokumentacji ubiegały się trzy firmy: Sorted z Piaseczna, Kerria Piórkowski z Koła oraz wspomniana na wstępie Grima Architektura i Krajobraz. Warszawska firma za swoje usługi zaproponowała najkorzystniejszą cenę - nieco ponad 84 tys. zł i to właśnie ona będzie odpowiedzialna za przygotowanie projektu. Sam plac zabaw ma być gotowy w przyszłym roku.

- Celem projektu jest utworzenie nowej atrakcyjnej przestrzeni sprzyjającej integracji. Stworzona zostanie ogólnodostępna infrastruktura zarówno dla dzieci i młodzieży, jak również osób starszych, z niepełnosprawnościami, rodziców z małymi dziećmi, promująca formy spędzania czasu wolnego na świeżym powietrzu, aktywny wypoczynek, aktywność sportową, sprzyjająca międzypokoleniowej integracji społecznej - wyjaśnia Paweł Osiewała, prezydent Sieradza.

Powierzchnia placu, który ma być zbudowany na terenie pomiędzy blokami Mickiewicza 8 i 10, to blisko 0,5 ha. To właśnie tam ma powstać ogrodzone wielofunkcyjne boisko z nawierzchnią poliuretanową; plac zabaw (zmodernizowany zostanie obecnie istniejący plac), park kieszonkowy z kącikiem dla seniora (ławki, stoliki, alejko spacerowo-edukacyjne z tablicami informacyjnymi, krzesła i stoliki parkowe, kosze na śmieci, kaskada wodna pełniąca rolę poidełka dla ptaków, domki dla owadów, budki dla ptaków).

W ramach inwestycji wykonane zostanie również oświetlenie i zainstalowany będzie monitoring.

Warto podkreślić, że na realizację parku Urząd Miasta Sieradza pozyskał dofinansowane w wysokości 1 mln zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

źródło: UM Sieradz