wersja testowa serwisu

Wandale uszkodzili audi, grozi im do 5 lat więzienia

259-129340

Sieradzcy policjanci zatrzymali dwóch wandali, którzy uszkodzili audi. 34–latek wybił w nim szybę, natomiast tydzień później jego 33–letni kolega zarysował karoserię. Łączną wartość strat pokrzywdzony wycenił na około 18 tysięcy złotych. Obaj sprawcy usłyszeli zarzuty uszkodzenia mienia. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W kwietniu 2021 roku sieradzka policja otrzymała dwa zgłoszenia o uszkodzeniu samochodu audi Q5 zaparkowanego przed posesją w centrum Sieradza. Do pierwszego zdarzenia doszło 10 kwietnia 2021 roku, kiedy sprawca zarysował karoserię samochodu. Wartość strat pokrzywdzony wycenił na około 10 tysięcy złotych. Tydzień później w tym samym pojeździe ktoś wybił przednią szybę, której wartość oszacowana została na 8 tysięcy złotych. Pracujący na miejscu tych zdarzeń policjanci z grupy dochodzeniowo - śledczej oraz technik kryminalistyki przeprowadzili oględziny oraz zabezpieczyli ślady związane z uszkodzeniami. Rozpracowaniem sprawy zajęli się sieradzcy kryminalni. Wkrótce wpadli na trop dwóch mieszkańców Sieradza w wieku 33 i 34 lat, którzy mogli mieć związek z tym zdarzeniem. 


26 kwietnia 2021 roku pod ustalonym wcześniej adresem zastali typowanego 34-latka. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że jest on poszukiwany do odbycia kary 1 roku pozbawienia wolności. Został zatrzymany i przewieziony do komendy. Usłyszał zarzut uszkodzenia mienia. W czasie przesłuchania przyznał się do zrysowania karoserii audi. Jak wyjaśnił był wtedy pod działaniem alkoholu. Prosto z policyjnej celi trafił do Zakładu Karnego. Trzy dni później zatrzymany został drugi z mężczyzn, podejrzewanych o uszkodzenie audi. Przypuszczenia policjantów potwierdziły się, bowiem okazało się, że był to drugi z wandali. 33–letni sieradzanin po usłyszeniu zarzutów przyznał się, że kamieniem rzucił w przednią szybę samochodu. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Policja Łódzka