wersja testowa serwisu

W samochodzie ukrywał kilkadziesiąt gramów narkotyków. 20-latek zatrzymany, grożą mu 3 lata więzienia

Zrzut-ekranu-2020-10-12-o-12.34.42

Policjanci z Komisariatu w Błaszkach zatrzymali 20-letniego mieszkańca Sieradza, którzy posiadał łącznie ponad 80 gramów środków odurzających. Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania nielegalnych środków. Za ten przestępczy proceder grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Dzięki skutecznej interwencji błaszkowskich policjantów na czarny rynek nie trafi ponad 80 gramów środków odurzających. 10 października 2020 r. w godzinach nocnych mundurowi patrolowali teren gminy Wróblew. Około godz. 23.30 w jednej z miejscowości zauważyli stojącego na poboczu Volkswagena, w którym siedzieli dwaj mężczyźni.

W czasie legitymowania kierowca zaczął nerwowo się zachowywać. Wzbudziło to podejrzenia policjantów. Jak się okazało jego niepokój prawdopodobnie wynikał z posiadanych nielegalnych środków. W czasie kontroli pojazdu policjanci znaleźli dilerkę oraz słoik z zawartością marihuany. Ustalono, że nielegalne środki należały do 20–letniego mieszkańca Sieradza. Został on zatrzymany, przewieziony do komendy i osadzony w policyjnym areszcie.

Policjanci zabezpieczyli w jego samochodzie łącznie ponad 80 gramów marihuany. Na drugi dzień mężczyzna usłyszał zarzut posiadania środków odurzających. W trakcie przesłuchania przyznał się do zarzucanego czynów. Za to przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP w Sieradzu