W piątek spotkanie z Andrzejem Sznajderem. Opowie o Eugeniuszu Iwanickim

Zrzut-ekranu-2024-01-25-o-10.20.30
fot. Starostwo Powiatowe w Sieradzu

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Sieradzu zaprasza 25 stycznia na godzinę 17:00 na spotkanie z Andrzejem Sznajderem, który opowie o bohaterze swojej najnowszej książki, Eugeniuszu Iwanickim.

Eugeniusz Iwanicki był dziennikarzem, pisarzem, eseistą, poetą i tłumaczem literatury rosyjskiej. „Przesypana klepsydra. Historia życia i twórczości Eugeniusza Iwanickiego" przybliża jego związki z regionem łódzkim, gdzie pracował jako redaktor „Życia Pabianic" i „Odgłosów". Był autorem niezliczonej ilości reportaży, artykułów i felietonów, z których wiele ukazało się w czasopismach w Polsce i za granicą. Jest to również historia pisarza, autora 23 wydanych książek i 7, których druk wstrzymała peerelowska cenzura.

Andrzej Sznajder przybliża nie tylko przyjaźnie Iwanickiego z wybitnymi przedstawicielami polskiej literatury, m. in. z Marią Kuncewiczową, Jarosławem Iwaszkiewiczem, Romanem Kłosowskim, Tymoteuszem Karpowiczem, Andrzejem Makowieckim, Kazimierzem Świegockim, Ireneuszem Kampinowskim, Tadeuszem Błażejewskim. Są w książce także związki z Ziemią Sieradzką, jak choćby spotkania z Feliksem Rajczakiem.

Andrzej Sznajder, pisarz, regionalista i pasjonat historii naszego regionu, ocala od zapomnienia wyjątkowego człowieka, tak jak wcześniej zrobił to na przykład z miastami – Sieradzem, Zduńską Wolą czy Łaskiem.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Sieradzu