wersja testowa serwisu

W Parku Broniewskiego powstanie street workout

W Parku Broniewskiego powstanie street workout

Do połowy grudnia w Parku Broniewskiego powstanie street workout. Przestrzeń treningowa stanie w pobliżu siłowni zewnętrznej i boisk szkolnych. Urządzenia są zaprojektowane i maja być wykonane zgodnie z wymaganiami Polskiej Federacji Parkour i Freerun.

Street workout to inaczej zestaw treningowy służący do ćwiczeń z masą własnego ciała. Pozwala na harmonijny rozwój fizyczny w oparciu o trening gimnastyczny. Urządzenia, które staną w Parku Broniewskiego wykonanie będą w zgodzie z aktualnymi normami zapewniającymi bezpieczeństwo korzystania. Posiadają certyfikat Polskiego Związku Kalisteniki i Street Workoutu, gwarantujący że produkt spełnia wymagania stawiane przez sportowców tego typu obiektom.

Na placu treningowym znajdą się: drążki, drabinki pionowe i poziome, ławki skośne z drabinkami, poręcze, koła gimnastyczne, liny do wspinania. Dodatkowo obok pojawią się ławki i kosze na śmieci, w przyszłym roku także nasadzenia. Całość zajmie ponad 280 m2 powierzchni użytkowej.

Do realizacji zadania zgłosiły się dwie firmy z Krakowa. Ostatecznie Street Workout w Sieradzu zrealizuje firma Flow Parks z Krakowa.

źródło: UM SIeradz