W niedzielę 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Co się będzie działo w Sieradzu?

psx20240124150932
fot. UM Sieradz

W najbliższą niedzielę 28 stycznia odbędzie się 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku cel wydarzenia brzmi „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych". W Sieradzu również odbędą się zbiórki oraz imprezy towarzyszące. Wieczorem zapraszamy na plac Wojewódzki, gdzie będzie można zobaczyć tradycyjne „Światełko do nieba".

W Sieradzu sztaby WOŚP tradycyjnie działać będą przy Szkole Podstawowej nr 1, Szkole Podstawowej nr 6 oraz Szkole Podstawowej nr 9 a także w Naszym Radiu. W "Jedynce", jak mówi Anna Spętana, szefowa sztabu, do puszek będzie zbierać 90 wolontariuszy. Warto odwiedzić szkołę w niedzielę, by wesprzeć Orkiestrę m.in. poprzez zakup orkiestrowych gadżetów.

Podobnie warto również odwiedzić SP 6 oraz "Dziewiątkę". W tej ostatniej, jak podkreśla Aneta Kobusiewicz, szefowa sztabu, kwestować będzie 25 wolontariuszy. - Będą m.in. atrakcje dla dzieci, stoisko przygotowane przez policję a także sieradzcy strażacy. Kiermasz ciast czy szkolenia z udzielania pierwszej pomocy. Wszystko w godzinach od 10 do 15.

Strażaków i policjantów będzie można także spotkać na placu Wojewódzkim, gdzie o 19.00 zacznie się sieradzki finał WOŚP. Na placu będzie można zobaczyć również żołnierzy 15. Sieradzkiej Brygady Wsparcia Dowodzenia, który przygotowali na tę okazję pokaz dynamiczny.

Na placu krótki występ dadzą również dziewczyny z "Czerwonych krawatów" oraz Przybyłek. - O 20.00 rozpocznie się światełko do nieba. W tym roku, podobnie, jak w latach ubiegłych będzie to pokaz laserów - wyjaśnia Paweł Osiewała, prezydent Sieradza.


Wydarzenie na placu Wojewódzkim zabezpieczać będzie również Straż Miejska w Sieradzu, która również wspólnie z policją będzie dbała o bezpieczeństwo wolontariuszy.

W niedzielę warto również słuchać Naszego radia oraz zaglądać na portal nasze.fm. Tam, tradycyjnie trwać będą licytacje przedmiotów i innych atrakcji przekazanych na rzecz WOŚP. Wśród nich będzie m.in. przekazany przez Pawła Osiewałę, plakat z sieradzkiego koncertu Dawida Kwiatkowskiego, wraz z jego autografem a także wyjątkowe zwiedzanie Geotermii Sieradz, w którym osobistym przewodnikiem będzie sam prezydent.

Z kolei Referat Promocji na licytację przekazał wejściówkę VIP na tegoroczną edycję Sieradz Open Hair Festival.

W tym roku, pierwszy raz przy okazji sieradzkiej edycji WOŚP, zorganizowany zostanie bieg "Policz się z cukrzycą". - Wprawdzie listy startowe mamy już zamknięte, ale zapraszamy tych wszystkich, którzy chcą się poruszać i przy okazji wesprzeć Orkiestrę. Pięciokilometrowy dystans po parku im. Adama Mickiewicza można przebiec albo przespacerować - wyjaśnia Janusz Grzebski, inicjator biegu.

Ten zacznie się o godz. 12.00 w sobotę 27 stycznia, ale warto przyjść wcześniej, by skontrolować m.in. poziom cukru. Bieg wspiera również Grupa Biegowa Sieradz biega.

27 stycznia 2024 r.
park im. Adama Mickiewicza

11:15-11:45 - uruchomione zostaną dodatkowe zapisy, dla osób wcześniej niezarejestrowanych, pod warunkiem dostępności miejsc.
12.00 - start biegu

28 stycznia 2024 r.
Plac Wojewódzki

PROGRAM:
19.00 – rozpoczęcie wydarzenia
19.05 - "Czerwone krawaty" – występ muzyczny
19.20 - pokaz dynamiczny w wykonaniu 15. SBWD
19.35 - Przybyłek - występ muzyczny
19.45 - pokaz dynamiczny w wykonaniu strażaków KP PSP
19.55 - podsumowanie Finału WOŚP w Sieradzu
20.00 - "Światełko do nieba"

Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Sieradzu

16.00 - koncert

MotoOrkiestra WOŚP 2024
Tor ODTJ ul. Sikorskiego 1

10:00 - zapisy dla uczestników
11:00 - start

Źródło: UM Sieradz