wersja testowa serwisu

W gminie Widawa wakacje pożegnano Piknikiem Rodzinnym

118560981_1005666796540319_9065752939455152883_n

W Patokach odbył się Piknik Rodzinny pt. Pożegnanie Wakacji, na organizację którego Gmina Widawa pozyskała z Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi w ramach grantu sołeckiego 10 000 złotych. Gmina Widawa dołożyła 2000 złotych wkładu własnego.

W ramach grantu została wykonana przez firmę zewnętrzną posadzka cementowa wraz z ociepleniem w budynku wiejskim w Patokach za kwotę 10.800 złotych. Za 200 złotych została wykupiona polisa ubezpieczeniowa pikniku. 1000 złotych zostało przeznaczone na zakup produktów na organizację poczęstunku, który społecznie przygotowało Koło Gospodyń Wiejskich w Patokach wraz z Radą Sołecką.

Gminny Zakład Usług Komunalnych w Widawie uporządkował plac wokół budynku i odnowił bramę wjazdową. Stara drewniana zużyta podłoga została rozebrana przed wykonaniem cementowej posadzki w czynie społecznym przez strażaków i mieszkańców wsi, co potaniło inwestycję.

- Dziękuję bardzo wszystkim mieszkańcom, Paniom z KGW w Patokach i Radzie Sołeckiej z Sołtysem za zaproszenie i organizację pikniku. Były dmuchańce dla dzieci, zawody karate oraz konkursy i zabawy. Dziękuję bardzo gościom za przybycie w osobach Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Łaskiego Mateusz Barwaśny, Przewodniczący Rady Gminy Widawa Sławomir Stępnik oraz Radny Rady Gminy Widawa Piotr Śnieg - mówi Michał Włodarczyk - Wójt Gminy Widawa. - Piękna uroczystość, wspaniała atmosfera. Działając Razem możemy więcej uczynić dla miejscowości Patoki. Dziękuję wszystkim dobroczyńcom, którzy wsparli dzisiejszą uroczystość. Dziękuję bardzo Panu Marszałkowi Województwa Łódzkiego Grzegorzowi Schreiberowi za przyznany grant sołecki.