wersja testowa serwisu

Uzbrojeni policjanci w sali zabaw w Wieluniu. Burmistrz oburzony, apeluje do funkcjonariuszy o przestrzeganie słów przysięgi, którą składali

Uzbrojeni policjanci w sali zabaw w Wieluniu. Burmistrz oburzony, apeluje do funkcjonariuszy o przestrzeganie słów przysięgi, którą składali

Burmistrz Wielunia, Paweł Okrasa skierował list otwarty do Komendanta Powiatowego Policji w Wieluniu, który jest odpowiedzią na interwencję policji w lokalnej sali zabaw.

W sobotę, 17 kwietnia kilkunastu uzbrojonych funkcjonariuszy KPP w Wieluniu interweniowało w sali zabaw Fun Zone w Wieluniu. Kontrola była związaną z prawdopodobnym łamaniem obostrzeń koronawirusowych. Policjanci i pracownicy Sanepidu zastali w lokalu osoby korzystające z rekreacyjno-rozrywkowej części lokalu, w związku z czym nakazano zamknięcie obiektu.

Swoje oburzenie interwencją wyraził Burmistrz Wielunia, Paweł Okrasa. Na stronach Urzędu Miejskiego pojawił się list otwarty włodarza gminy Wieluń skierowany bezpośrednio do policjantek, policjantów oraz Komendanta Powiatowego Policji, insp. Grzegorza Libury, w którym na początku Paweł Okrasa przytoczył słowa przysięgi, którą składa każdy funkcjonariusz.

- Interwencja kilkunastu uzbrojonych funkcjonariuszy w sali pełnej dzieci nie była na pewno "służbą Narodowi". Nie chroniła także "ustanowionego Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządku prawnego". Spowodowała jedynie zastraszenie najmłodszych obywateli naszego miasta i oburzenie wśród rodziców, czego jedynym efektem będzie spadek zaufania do Policji. Zaufania, które Policja Polska sukcesywnie odbudowywała po niechlubnych latach komunizmu i Milicji Obywatelskiej - pisze Paweł Okrasa.

Burmistrz Wielunia nie wizy za te działania wieluńskich policjantów, a "dowództwo, które ślepo podąża za niejasnymi oraz często nieumocowanymi prawnie rozkazami, wydawanymi w imię walki z COVID-19, co w praktyce oznacza oznacza walkę Policji z polski przedsiębiorcą".

Włodarz Wielunia zaznacza także, że wydano już kilkadziesiąt orzeczeń Sądów Powszechnych, które orzekały, że wprowadzenie zakazu prowadzenia działalności gospodarczej jest niekonstytucyjne.

Burmistrz zaapelował także do policjantów o przestrzeganie słów przysięgi, którą składali.

List otwarty Burmistrza Wielunia do policji: