wersja testowa serwisu

Uroczystości z okazji 100-lecia jednostki OSP w Rudzie

img_9818

W uroczystościach z okazji 100-lecia jednostki uczestniczyli Mariusz Bądzior Starosta Powiatu Sieradzkiego, Olga Kołoszczyk - Przewodnicząca Rady Powiatu Sieradzkiego oraz Jan Hankiewicz i Artur Sterna - Radni Rady Powiatu Sieradzkiego.

Obchody rozpoczęto uroczystą Mszą Świętą w kościele parafialnym Św. Wojciecha w Sieradzu-Męce, gdzie we mszy celebrowanej przez ks. kan. Piotra Czopińskiego, uczestniczyły poczty sztandarowe, samorządowcy, zaproszeni goście i mieszkańcy. Poświęcony został nowy sztandar dla jednostki, ufundowany przez mieszkańców.

Po mszy w asyście Miejskiej Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej z Sieradza oraz pocztów sztandarowych, uczestnicy weszli na plac przy Ochotniczej Straży Pożarnej.

Na scenie wszystkich przybyłych powitał Prezes OSP Ruda. Przypomniana została w skrócie historia jednostki, po czym rozpoczęła się oficjalna część uroczystych obchodów. Przekazanie sztandaru jego odznaczenia: "Za Zasługi dla Pożarnictwa" oraz "Zasłużony Dla Ziemi Sieradzkiej". Odsłonięta i poświęcona została tablica pamiątkowa.

W trakcie uroczystości odznaczonych zostało wielu znamienitych strażaków, ludzi zaprzyjaźnionych i związanych z Ochotniczą Strażą Pożarną w Rudzie. Na ręce Prezesa OSP, zaproszeni goście przekazali podziękowania dla wszystkich strażaków i ich rodzin.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Sieradzu