Uroczyste zakończenie kadencji Młodzieżowej Rady Miejskiej w Sieradzu

Zrzut-ekranu-2023-11-20-o-08.43.38
fot. UM Sieradz

W dniu 16 listopada br. odbyła się sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej podsumowująca dwuletnią kadencję młodych radnych w kadencji 2021-2023.

Na uroczystej sesji młodzi Rajcy podziękowali osobom i firmom, z którymi współpracowali w czasie swojej kadencji. Szczególne podziękowania przekazali Prezydentowi Miasta Sieradza, Przewodniczącej Rady Miejskiej w Sieradzu i swoim opiekunom.

Za swoją pracę na rzecz młodzieży i godne reprezentowanie sieradzkiej otrzymali podziękowania i drobne upominki.

- Bardzo Wam dziękuję za swoje zaangażowanie w pracę na rzecz sieradzkiej młodzieży. Byliście głosem, który wskazywał nam drogę i jakie działania podejmować, byście w przyszłości po zakończonej edukacji wrócili do Sieradza. Mam nadzieję, że lekcje i doświadczenie, które otrzymaliście w czasie trwania kadencji zaowocują w przyszłości - zwrócił się do młodych Radnych Paweł Osiewała, prezydent miasta Sieradza.

Przypomnijmy, że kadencja Młodzieżowej Rady Miejskiej rozpoczęła się 18 listopada 2021 r., a zakończy oficjalnie 18 listopada 2023 r. Uczniowie z sieradzkich szkół wybrali 17 swoich przedstawicieli do Rady. Liczba radnych na koniec kadencji wynosiła 16 osób. Rajcy odbyli 18 sesji i przyjęli 6 uchwały. Przewodniczącą Młodzieżowej Rady Miejskiej była Manuela Bakowicz, z II Liceum Ogólnokształcącego w Sieradzu.


Młodzieżowa Rada Miejska w Sieradzu została utworzona 5 czerwca 1997 roku. Pięć lat później został opracowany jej statut, który dokładnie określa cele, zadania i zasady funkcjonowania MM. Statut poddany został modyfikacjom w kolejnych latach, przystosowując go m.in. do zmian w systemie edukacji. Głównym celem utworzenia Rady było bezpośrednie zaangażowanie młodzieży w sprawy miasta oraz kształtowanie u niej postaw obywatelskich. MRM pełni rolę organu doradczego Rady Miejskiej w Sieradzu. Głównym zadaniem MRM jest inicjowanie i wspieranie wszelkiego rodzaju przedsięwzięć i projektów młodzieżowych.

Skład Młodzieżowej Rady Miejskiej w kadencji 2021-2023:

Maria Owczarek

Anna Krzysztofiak

Zuzanna Barańska

Marcel Stasiak

Wiktora Świątecka

Aleksandra Motycka

Aleksandra Chmielewska

Tamara Kiczyńska

Oliwia Łatkowska

Bartosz Bielecki

Julia Szafarz

Zuzanna Zwierzak

Manuela Bakowicz

Jakub Świątkiewicz

Roksana Krawniak

Iga Pawlak

Źródło: UM Sieradz