„Transformacja a rozwój gospodarczy regionu", rusza projekt ważny dla przyszłości Łódzkiego!

„Transformacja a rozwój gospodarczy regionu", rusza projekt ważny dla przyszłości Łódzkiego!
BKPPT/ mat. prasowe

W najbliższy poniedziałek, 19 września w PGE Gigantach Mocy odbędzie się pierwsze ze spotkań w ramach projektu „Transformacja a rozwój gospodarczy regionu". Celem projektu jest wypracowanie kierunków rozwojowych, kluczowych dla transformacji energetycznej podregionów: piotrkowskiego i sieradzkiego, a także dla całego województwa łódzkiego. Projekt realizowany jest przez Bełchatowsko Kleszczowski Park Przemysłowo Technologiczny, a jego sponsorem jest spółka PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna z Grupy PGE. 

W ramach projektu wykorzystane zostaną metody, techniki i narzędzia badawcze, pozwalające na wypracowanie rekomendacji kierunków rozwojowych oczekiwanych m.in. przez społeczności lokalne. 

- Powyższe narzędzia zostaną wykorzystane podczas organizacji spotkań dla różnych grup odbiorców z podregionu piotrkowskiego i sieradzkiego. Działania te pozwolą na wypracowanie realnych potrzeb wszystkich grup docelowych, które zostaną zebrane w raporcie końcowym - informują organizatorzy projektu "Transformacja a rozwój energetyczny" z Bełchatowsko Kleszczowskiego Parku Przemysłowo Technologicznego. 

Co ważnie, projekt skierowany jest do szerokiego gremium, a trzy główne grupy odbiorców stanowią:

  • mieszkańcy
  • przedsiębiorcy zarówno dużych, średnich, małych i mikro firm. Grupę adresatów stanowią też organizacje społeczne z podregionu piotrkowskiego i sieradzkiego.
  • samorządy


Pierwsze z cyklu trzech spotkań odbędzie się 19 września 2022 r. o godz. 9.30 w sali teatralno-widowiskowej PGE Giganty Mocy, Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie, przy pl.Narutowicza 3.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej www.ppt.belchatow.pl w zakładce „transformacja".

Do zobaczenia w PGE Gigantach Mocy!