wersja testowa serwisu

Tragiczny wypadek w miejscowości Tatar. Rowerzystka wjechała pod koła samochodu ciężarowego, nie przeżyła

266-123146
fot. KPP Bełchatów

Bełchatowscy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tragicznego w skutkach wypadku drogowego z udziałem rowerzysty, do którego doszło w miejscowości Tatar w gminie Szczerców. 49-letnia cyklistka nagle wjechała pod koła jadącego w tym samym kierunku samochodu ciężarowego. W wyniku poniesionych obrażeń zmarła.

24 listopada 2020 roku o godzinie 19.00 bełchatowscy policjanci otrzymali informację o wypadku w miejscowości Tatar w gminie Szczerców. Ze wstępnych ustaleń wynika, iż 49-letnia rowerzystka, mieszkanka powiatu bełchatowskiego, wykonała nagły manewr skrętu w lewo i wjechała bezpośrednio pod koła jadącego w tym samym kierunku samochodu ciężarowego marki Volvo, kierowanego przez 56-letniego mieszkańca województwa lubelskiego. Na miejscu zdarzenia pod nadzorem prokuratora pracowali policjanci. Mundurowi wykonali oględziny miejsca zdarzenia i pojazdów, zabezpieczyli ślady, przesłuchali świadków. Mimo udzielonej pomocy i przeprowadzonej akcji reanimacyjnej przybyły na miejsce zdarzenia lekarz stwierdził zgon kobiety. Funkcjonariusze zbadali stan trzeźwości kierującego ciężarówką. Wynik badania wskazał, że mężczyzna był trzeźwy. Kierująca rowerem jechała bez żadnego oświetlenia. Była ubrana w odzież koloru ciemnego i nie miała na sobie żadnych elementów odblaskowych.


Apelujemy o ostrożność, na drodze nie ma taryfy ulgowej! W zderzeniu z samochodem rowerzysta lub pieszy są bez szans. Dlatego powinni zadbać o swoje bezpieczeństwo. Każdy uczestnik ruchu drogowego powinien mieć świadomość, że może zostać niezauważonym na drodze przez innego uczestnika ruchu. Tym samym sposób poruszania się po drodze powinien być dostosowany do warunków ruchu, zmniejszając ryzyko wypadku. Elementy odblaskowe i oświetlenie rowerów to podstawa po zmierzchu na terenach wiejskich. Bez nich kierowca może nas nie zauważyć lub zareaguje zbyt późno. Z kolei kierowcy powinni zwiększyć swoją czujność i ograniczyć zaufanie do innych użytkowników dróg. Przewidując nieprawidłowe zachowania pieszych czy rowerzystów można uniknąć potrącenia i tragedii.

Źródło: KPP Bełchatów