Tragiczny wypadek w miejscowości Kowale. Samochód zderzył się z motocyklem, nie żyje 45-latek

259-177285
fot. KPP Sieradz

Sieradzcy policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Sieradzu wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku drogowego, do którego doszło w miejscowości Kowale. W wyniku zderzenia opla z motocyklem, 45-letni mieszkaniec powiatu sieradzkiego kierujący jednośladem poniósł śmierć na miejscu. Apelujemy o ostrożność i rozsądek na drodze!

Wypadek miał miejsce 11 września 2023 roku około godziny 16.30 w miejscowości Kowale. Jak wynika ze wstępnych ustaleń doszło o zderzenia opla combo kierowanego przez 29-letnią mieszkankę powiatu sieradzkiego z motocyklem, którym kierował 45-letni mieszkaniec powiatu sieradzkiego. Na miejsce zdarzenia skierowane zostały służby ratunkowe. Niestety pomimo podjętej reanimacji i wysiłku służb medycznych motocyklista zmarł. Na miejscu zdarzenia pod nadzorem Prokuratora Rejonowego w Sieradzu pracowali policjanci, którzy wykonali oględziny, zabezpieczyli ślady kryminalistyczne i przesłuchali świadków zdarzenia. Kierująca oplem była trzeźwa. Okoliczności i przyczyny tego wypadku wyjaśni śledztwo prowadzone przez sieradzkich policjantów pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Sieradzu.

Apelujemy do wszystkich kierujących o rozwagę i przestrzeganie przepisów. Każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje i innych. Kierujący jednośladami to szczególna grupa uczestników ruchu, chociażby dlatego, że bardziej niż kierowcy samochodów narażeni są na urazy, jakie niesie ze sobą wypadek lub kolizja. Zderzenie motocykla z innym pojazdem, drzewem czy też barierą ochronną zwykle kończy się tragicznie. Prosimy o zachowanie rozsądku i wyobraźni!

Źródło: KPP Sieradz