wersja testowa serwisu

Tragiczny wypadek w gminie Warta. Nie żyje 11-letni chłopiec

policja-ogledziny2

Policjanci z Komisariatu w Warcie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Sieradzu wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło w miejscowości Cielce (gm. Warta). Kierujący fiatem ducato zderzył się z jadącym motorowerem 11-latkiem, który z ciężkimi obrażeniami ciała trafił do szpitala. Niestety na drugi dzień chłopiec zmarł w wyniku poniesionych obrażeń.

Do wypadku doszło 6 września 2020 r. około godz. 18.45 w miejscowości Cielce (gm. Warta). Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że jadący od miejscowości Chlewo w kierunku Cielc, 21-letni mieszkaniec powiatu sieradzkiego kierujący Fiatem Ducato zderzył się z wyjeżdżającym z prawej strony z drogi gruntowej motorowerem Junak, którym kierował 11 – letni chłopiec.

Na miejscu zdarzenia akcję ratunkową rozpoczęli policjanci z komisariatu w Warcie, którą następnie przejęła załoga ratownictwa medycznego z Błaszek i zespół pogotowia ratunkowego. Poszkodowany chłopiec z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala, gdzie pomimo wysiłków lekarzy zmarł.

Policjanci z udziałem technika kryminalistyki wykonali oględziny i zebrali ślady związane z wypadkiem. Zbadali również stan trzeźwości kierowcy Fiata. Wynik wskazał, że był on trzeźwy. Okoliczności tego wypadku pod nadzorem prokuratury wyjaśniają policjanci z komisariatu w Warcie.

źródło: KPP w Sieradzu