wersja testowa serwisu

Tragiczny wypadek w gminie Sieradz. Nie żyje 29-letni rowerzysta

wypadek-rower-2
fot. ilustracyjne

Sieradzcy policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Sieradzu wyjaśniają okoliczności tragicznego w skutkach wypadku drogowego z udziałem rowerzysty, do którego doszło w miejscowości Dzierlin gmina Sieradz, w wyniku którego śmierć na miejscu poniósł 29-letni mężczyzna

12 sierpnia 2020 roku około godziny 17:30 sieradzkie służby odebrały informację o wypadku w miejscowości Dzierlin gm. Sieradz.

- Ze wstępnych ustaleń wynika, iż 29-letni mieszkaniec powiatu sieradzkiego kierując rowerem po drodze gminnej, jadąc po nieprawidłowej stronie jezdni z niewyjaśnionych przyczyn wjechał pod jadący z przeciwka samochód osobowy marki Renault Scenic, kierowany przez 44-letnią kobietę, mieszkankę powiatu sieradzkiego - informują policjanci.

Na miejscu zdarzenia zostali skierowani policjanci sieradzkiej drogówki oraz zespół ratownictwa medycznego ze Szpitala Wojewódzkiego w Sieradzu. Mimo udzielonej pomocy i przeprowadzonej akcji reanimacyjnej przybyły na miejsce zdarzenia lekarz stwierdził zgon mężczyzny.

Policjanci zbadali również stan trzeźwości kobiety kierującej samochodem. Wynik badania wskazał, że 44-latka była trzeźwa, posiadała uprawnienia do kierowania. Prowadzone w tej sprawie postępowanie wyjaśni okoliczności w jakich doszło do tego wypadku.