wersja testowa serwisu

Tragiczny wypadek w gminie Brąszewice. Nie żyje 19-letni rowerzysta

Zrzut-ekranu-2020-08-28-o-10.19.35
fot. OSP Brąszewice

Policjanci z Komisariatu w Błaszkach pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Sieradzu wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło w miejscowości Zabrodzie. Kierujący osobowym renault potrącił 19-letniego rowerzystę, który z ciężkimi obrażeniami ciała trafił do szpitala. Niestety po kilku godzinach 19-latek zmarł.

Do wypadku doszło 28 sierpnia 2020 r. około godz. 20.50 w miejscowości Zabrodzie w gminie Bąszewice. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że jadący od miejscowości Żuraw w kierunku Brąszewic 25-letni mieszkaniec powiatu sieradzkiego kierujący Renault Clio podczas wymijania z jadącym z przeciwka samochodem potrącił poruszającego się w tym samym kierunku 19-letniego rowerzystę. Poszkodowany z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala, gdzie pomimo wysiłków lekarzy zmarł.

Na miejsce zdarzenia zostali skierowani policjanci komisariatu w Błaszkach, patrol sieradzkiej drogówki oraz zespół pogotowia ratunkowego. Policjanci z udziałem technika kryminalistyki wykonali oględziny i zebrali ślady związane z wypadkiem. Zbadali również stan trzeźwości kierowcy renault. Wynik wskazał, że był on trzeźwy. Okoliczności tego wypadku pod nadzorem prokuratury wyjaśniają policjanci z komisariatu w Błaszkach.

źródło: KPP w Sieradzu