wersja testowa serwisu

Śmiertelny wypadek w Zawadach. Nie żyje motocyklista

259-114815
fot. KPP Sieradz

Sieradzcy policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Sieradzu wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku drogowego, do którego doszło 25 czerwca 2020 roku w miejscowości Zawady. 30-letni mieszkaniec powiatu sieradzkiego kierujący motocyklem poniósł śmierć na miejscu. Apelujemy o ostrożność i rozsądek na drodze!

25 czerwca 2020 roku przed godziną 22.00 dyżurny sieradzkiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na drodze krajowej nr 12 w miejscowości Zawady. Na miejsce natychmiast skierowano policjantów sieradzkiej drogówki, których wsparli również mundurowi z komisariatów w Błaszkach i Złoczewie. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że jadący w kierunku Blaszek 30 – letni motocyklista kierujący hondą, najechał na tył ciągnika rolniczego z zamontowanym z tyłu opryskiwaczem. Jako pierwsi czynności ratunkowe motocyklisty podjęli świadkowie wypadku, którymi były osoby z personelu medycznego. Na miejsce zdarzenia przybyły również ekipy pogotowia ratunkowego i straży pożarnej, którzy przejęli akcję reanimacyjną. 

Niestety pomimo podjętych działań ratowniczych motocyklista zmarł. Pracujący na miejscu zdarzenia policjanci pod nadzorem Prokuratora Rejonowego w Sieradzu wykonali oględziny, zebrali ślady i ustalili świadków wypadku. Jak się okazało motocyklista nie miał uprawnień do kierowania. Funkcjonariusze przeprowadzili również badanie alkomatem 37 - letniego kierującego ciągnikiem i okazało się, że był on trzeźwy. Zaistniałe zdarzenie spowodowało na kilka godzin całkowite zablokowanie krajowej „12 – tki", a tym samym utrudnienia w ruchu. Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz zorganizowali objazdy, na które kierowali kierowców.


Ładna, słoneczna pogoda to czynnik zwiększający ruch jednośladów na drodze. Policjanci apelują do miłośników "dwóch kółek" oraz innych uczestników ruchu drogowego o rozwagę na drodze i dalekowzroczność w przewidywaniu zagrożeń. Doświadczenie pokazuje, że do wypadku wystarczy chwila nieuwagi, uszkodzenia nawierzchni drogi, utrata koncentracji czy gwałtownie wykonany manewr.

Apelujemy do wszystkich kierujących o rozwagę i przestrzeganie przepisów. Każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje i innych. Kierujący jednośladami to szczególna grupa uczestników ruchu, chociażby dlatego, że bardziej niż kierowcy samochodów narażeni są na urazy, jakie niesie ze sobą wypadek lub kolizja. Zderzenie motocykla z innym pojazdem, drzewem czy też barierą ochronną zwykle kończy się tragicznie. .Prosimy o zachowanie rozsądku i wyobraźni!

Źródło: KPP Sieradz