wersja testowa serwisu

Śmiertelne potrącenie motorowerzysty w gminie Wróblew. Sprawca wypadku został zatrzymany po kilku dniach

Śmiertelne potrącenie motorowerzysty w gminie Wróblew. Sprawca wypadku został zatrzymany po kilku dniach
fot. KPP w Sieradzu

Intensywne czynności śledcze policjantów z Komisariatu w Błaszkach pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Sieradzu doprowadziły do szybkiego ustalenia i zatrzymania 31-letniego mieszkańca powiatu jarocińskiego podejrzanego o spowodowanie śmiertelnego wypadku i ucieczkę z miejsca zdarzenia. Kierując ciężarowym Dafem potrącił 54-letniego motorowerzystę i odjechał. Decyzją sądu 31-latek najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Grozi mu nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Do wypadku doszło 25 września po godzinie 2.00 w miejscowości Słomków Suchy w gminie Wróblew. Jak wynikało ze wstępnych ustaleń policjantów, 54-letni mieszkaniec powiatu sieradzkiego jadący motorowerem w kierunku Błaszek został potrącony przez początkowo nieznany pojazd, którego kierowca oddalił się z miejsca zdarzenia. Niestety mężczyzna zmarł w wyniku odniesionych obrażeń.

Od samego początku nad wyjaśnieniem sprawy intensywnie pracowali policjanci z komisariatu w Błaszkach pod nadzorem Prokuratora Rejonowego w Sieradzu.

Przy udziale technika kryminalistki szczegółowo wykonano oględziny oraz zabezpieczono dowody i ślady na miejscu zdarzenia. Funkcjonariusze przeglądali i analizowali zapisy monitoringów, przesłuchiwali świadków i sprawdzali każdy otrzymany sygnał. Ogromne zaangażowanie doprowadziło do szybkiego wytypowania osoby, która mogła mieć związek z tym wypadkiem.

- Ustalono, że jest to 31-letni mieszkaniec powiatu jarocińskiego, który kierując ciężarowym Dafem przejeżdżał w tym czasie przez miejscowość, w której doszło do tragicznego wypadku. Mężczyzna ten został zatrzymany 27 września 2021 roku podczas postoju na parkingu w Siedlcach. Samochód, którym się poruszał w dniu zdarzenia został zabezpieczony. Posiadał zbity prawy reflektor oraz uszkodzenia karoserii - informują policjanci.

31-tek trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał on prokuratorskie zarzuty spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym oraz ucieczkę z miejsca zdarzenia. Uwzględniając wniosek Prokuratora Rejonowego w Sieradzu, sąd zastosował wobec podejrzanego 3-miesięczny tymczasowy areszt. Za to przestępstwo grozi do 12 lat pozbawienia wolności