Sierżant Julia Jędrzejewska uczestniczyła w spotkaniu "Kobiety w obliczu zagrożenia"

Sierżant Julia Jędrzejewska uczestniczyła w spotkaniu "Kobiety w obliczu zagrożenia"
fot. Kancelaria Sejmu

Sierżant Julia Jędrzejewska z Komisariatu Policji w Błaszkach na zaproszenie Wicemarszałek Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej Małgorzaty Gosiewskiej uczestniczyła w spotkaniu z okazji Dnia Kobiet - „Kobiety w obliczu zagrożenia"

9 marca 2023 roku Wicemarszałek Sejmu Małgorzata Gosiewska zorganizowała spotkanie z okazji Dnia Kobiet pod nazwą „Kobiety w obliczu zagrożenia". Uczestniczyły w nim funkcjonariuszki Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej, Sił Zbrojnych RP oraz uczennice klasy mundurowej. Wśród zaproszonych była również sierżant Julia Jędrzejewska z błaszkowskiego komisariatu. Funkcjonariuszka opowiedziała o zdarzeniu z 30 kwietnia 2022 roku, kiedy to wspólnie kolegą z parolu ratowała ludzi z płonącej kamienicy. Mówiła jakie emocje towarzyszyły jej w obliczu tak poważnego zagrożenia. Jednocześnie podkreślała, jak ogromnym wyróżnieniem jest dla niej otrzymanie medalu imienia Andrzeja Struja. Policjantka mówiła, jak wiele satysfakcji daje jej możliwość pomocy innym ludziom. Przedstawiła procedurę rekrutacji i opowiedziała o pracy w niebieskim mundurze. Jednocześnie zachęcała uczestniczące spotkaniu uczennice do związania swojej przyszłości z naszą formacją.

Funkcjonariuszki otrzymały podziękowania za trudną i pełną poświęcenia postawę oraz wzorową służbę na rzecz bezpieczeństwa obywateli.

Źródło: KPP SIeradz