wersja testowa serwisu

Sieradzki Festiwal Muzykujących Rodzin w październiku

Sieradzki Festiwal Muzykujących Rodzin w październiku

Planowany na maj Sieradzki Festiwal Muzykujących Rodzin, w związku z pandemią koronawirusa, przeniesiony został na 23 października tego roku.

- Obecna sytuacja nie jest zbyt komfortowa, ale sprzyja rozwijaniu pasji, na które dotąd brakowało nam czasu. Wspólne, rodzinne muzykowanie może być doskonałą odskocznią od narodowej kwarantanny. Wykorzystajmy ten czas na przygotowanie krótkiej, muzycznej prezentacji. Dlatego zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w jubileuszowej, dziesiątej edycji Sieradzkiego Festiwalu Muzykujących Rodzin.  Mamy nadzieję, że Festiwal, już bez przeszkód, odbędzie się 23 października 2020 r. (piątek) o godzinie 18:00 w Sali Koncertowej PSM I st. w Sieradzu - mówią organizatorzy.

W Festiwalu mogą wziąć udział rodzinne zespoły instrumentalne, wokalne i wokalno – instrumentalne. Czas trwania programu – do 10 minut – maksymalnie 2 utwory. Zespoły wykonują dowolny repertuar z wyłączeniem utworów o charakterze biesiadno – weselnym. Dopuszcza się wykonanie programu jedynie na instrumentach akustycznych. Obowiązuje zespołowe wykonanie programu. Pełna treść regulaminu dostępna jest na stronie PSM I Stopnia w Sieradzu.

Ze strony internetowej można również pobrać formularz zgłoszeniowy, który należy dostarczyć drogą mailową lub tradycyjną do siedziby organizatora (Sieradz, ul. Jana Pawła II 48) do dnia 12 października 2020 r.

Wszyscy uczestnicy otrzymają okolicznościowe dyplomy i drobne upominki.

źródło: UM Sieradz