wersja testowa serwisu

Sieradzki Festiwal Literacki CzyTAKI 2021. Zapoznaj się z planem wydarzenia

pexels-photo-3747468
zdj. ilustracyjne

Sieradzki Festiwal Literacki CZyTAKI 2021 – to inicjatywa Powiatowej Biblioteki Publicznej w Sieradzu oraz lokalnych animatorów kultury w powiecie sieradzkim. Jego założeniem jest nie tylko promocja czytelnictwa i literatury, ale przede wszystkim wzmocnienie biblioteki jako tzw. trzeciego miejsca czyli przestrzeni, w której mieszkańcy poza pracą i domem, na wypracowanych wspólnie zasadach, spędzają czas. Festiwal jest okazją do nawiązania współpracy, do animacji lokalnej społeczności i zaspokojenia jej bezpośrednio artykułowanych potrzeb.

Biblioteka ma bardzo duży potencjał. Dysponuje bogatą bazą książek, która jest systematycznie wzbogacana, również przez propozycje naszych czytelników. Mamy przyjazną przestrzeń i dobre wyposażenie. Chcielibyśmy w pełni udostępnić ją czytelnikom, będąc otwartym na ich sugestie, propozycje i wspólne działania.

Już zrealizowaną inicjatywą było otwarcie Przystanku Biblioteka czyli przestrzeni ogrodowej PBP. Powstał tam Letni Ogród Poetów stworzony wspólnie z Grupą Poetycką Desant. Teraz Przystanek Biblioteka to już punkt kulturalny na mapie Sieradza. Czynny w godzinach pracy biblioteki, na świeżym powietrzu, w otoczeniu zieleni, książek i czasopism.


Sieradzki Festiwal Literacki CzyTAKI 2021 to kolejna wspólna inicjatywa, w której Grupa nieformalna Literatki stawia na otwartą przestrzeń i współpracę biblioteki z mieszkańcami. Literatura jest okazją do spotkań otwartych, wynikających z potrzeb mieszkańców, skupionych wokół lokalnego działania i książek. Stąd w ramach festiwalu będą przede wszystkim książki i rozmowy z ich autorami, szczególnie związanymi z naszym regionem. Będą spotkania dla osób ze specjalnymi potrzebami. Przybliżymy czytaki, dostęp do książek online, do platformy Legimi, a przede wszystkim przedstawimy nasz rozrastający się księgozbiór z dużą czcionką. Będzie okazja do rozmowy o literaturze pięknej oraz stosowanej, czyli praktycznej i użytkowej.

Festiwal rozpoczyna się 07.09.2021 i potrwa do 07.10.2021. Wszystkie wydarzenia będą odbywały się stacjonarnie w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Sieradz, ul. Żwirki i Wigury 4. Szczegóły poszczególnych wydarzeń znajdziecie na stronie biblioteki i na jej profilu FB.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Sieradzu