Najważniejsze wideo w esi24

Sieradzki dzielnicowy stanął na podium w wojewódzkim finale konkursu

259-196486

Wojewódzki finał konkursu XIV Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku" o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi insp. Mariusza Krzystyniaka, wyłonił najlepszego dzielnicowego oraz kierownika dzielnicowych województwa łódzkiego. Na podium, zajmując zaszczytne II miejsce stanął mł.asp. Tobiasz Toboła z Komendy Powiatowej Policji w Sieradzu. Nasz dzielnicowy będzie reprezentował Komendę Wojewódzką Policji w Łodzi w zawodach finałowych, które zostaną przeprowadzone w Szkole Policji w Katowicach. Patronat Honorowy nad przedsięwzięciem objęła Pani Dorota Ryl, Wojewoda Łódzki. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Dzielnicowy to policjant pierwszego kontaktu. Jest ogniwem łączącym Policję ze społeczeństwem. 13 i 14 czerwca 2024 roku na terenie Ośrodka Szkolenia Policji w Łodzi z siedzibą w Sieradzu oraz na strzelnicy znajdującej się w Komendzie Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli przeprowadzone zostały eliminacje wojewódzkiego etapu do XIV Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku". W zawodach uczestniczyło 44 dzielnicowych oraz 24 kierowników rewirów dzielnicowych z 22 komend powiatowych i miejskich województwa łódzkiego.

Uczestnicy konkursu musieli wykazać się w trzech konkurencjach: strzelanie, pierwsza pomoc przedmedyczna oraz test wiedzy policyjnej. Dodatkowo dzielnicowi wzięli udział w konkurencjach dotyczących podstawowych czynności dzielnicowego i kompetencji dzielnicowego.

Laureatami zawodów wojewódzkich ,,Dzielnicowy Roku 2024" zostali:
Dzielnicowi:
I miejsce st sierż. Kamil Dejnaka Komenda Powiatowa Policji w Poddębicach,
II miejsce mł. asp. Tobiasz Toboła Komenda Powiatowa Policji w Sieradzu,
III miejsce st. sierż. Sylwester Kozera Komenda Powiatowa Policji w Wieruszowie.

Kierownicy Rewirów Dzielnicowych:
I miejsce st. asp. Daniel Szczepaniak Komenda Powiatowa Policji w Wieluniu,
II miejsce asp. Bartłomiej Świderek Komenda Miejska Policji w Łodzi,
III miejsce asp. sztab. Andrzej Zagibajło Komenda Powiatowa Policji w Rawie Mazowieckiej.

Dzielnicowi, którzy zajęli I i II miejsce oraz kierownik rewiru dzielnicowych, który zajął I miejsce, w dniach 22 - 25 października 2024 roku będą reprezentować Komendę Wojewódzką Policji w Łodzi w zawodach finałowych, które zostaną przeprowadzone w Szkole Policji w Katowicach.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesu na szczeblu ogólnopolskim.

Źródło: KPP Sieradz