wersja testowa serwisu

Sieradzcy policjanci rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie

259-136409

W miesiącu wrześniu wzorem lat ubiegłych prowadzona jest akcja „Bezpieczna droga do szkoły". Sieradzcy policjanci systematyczne odwiedzają przedszkola i szkoły, rozmawiając z dziećmi na temat bezpiecznych zachowań, zwłaszcza w ruchu drogowym. Wiele uwagi poświęcają również na właściwe postawy w kontaktach z nieznajomym czy też zagrożenia podczas korzystania z Internetu

Od początku września policjanci spotykają się z najmłodszymi, aby rozmawiać z nimi o bezpieczeństwie. Ostatnio mundurowi odwiedzili Przedszkole i Szkołę Podstawową w Dąbrowie Wielkiej. Pogadanka poświęcona była edukacji w zakresie bezpiecznych zachowań, przede wszystkim w ruchu drogowym. Policyjny profilaktyk i dzielnicowy przypomnieli dzieciom zasady prawidłowego przechodzenia przez jezdnię, uświadamiali jak ważne jest noszenie odblasków. Podkreślali, aby umieszczać je w miejscu widocznym dla innych uczestników ruchu, szczególnie kierowców. 

Funkcjonariusze uwrażliwili również dzieci na zasady obowiązujące podczas kontaktu z osobami obcymi, min. w trakcie korzystania z telefonu, Internetu czy też w kontaktach bezpośrednich, które mogą stanowić dla nich zagrożenie. Policjanci wskazali na właściwe postawy oraz zachowania podczas takich kontaktów. Policjanci przypomnieli równiez zasady bezpieczeństwa podczas pobytu w szkole jak i w czasie zabawy. Dzieci aktywnie odpowiadały na pytania policjantów, same też prezentowały ogromną wiedzą o bezpiecznych zachowaniach. Policjanci chętni dzielili się również z dziećmi „ciekawostkami" ze swojej pracy co wzbudziło szczególne zainteresowanie najmłodszych.

Źródło: KPP Sieradz