wersja testowa serwisu

Sieradz Rowerową Stolicą Polski? Przyłącz się do akcji

rower-wycieczka-rajd

Lubicie jeździć na rowerach? Jeżeli tak, to czeka na Was 1000 zł i inne nagrody. Pobierz aplikację na telefon, przyłącz się do zabawy i zawalcz o tytuł dla Sieradza - „Rowerowa Stolica Polski". 

Sieradz przyłączył się do akcji „Rowerowa Stolica Polski" i ma szansę stać się właśnie rowerowym centrum Polski. Wystarczy jeździć na rowerze i rejestrować przejechane kilometry poprzez bezpłatną aplikację na telefon „Rowerowa Stolica Polski".

Co trzeba zrobić, by się zarejestrować?
1. Znajdź i pobierz aplikację "Rowerowa Stolica Polski" z właściwego dla siebie sklepu (Google Play lub App Store).
2. Z menu wybierz "Rywalizacje" następnie w zakładce "Ogólne" - "Rowerowa Stolica Polski". Aby dołączyć do rywalizacji z listy rozwijanej - wybierz miasto - dla którego chcesz kręcić kilometry.

Zasady rywalizacji są proste: rowerzyści pobierają specjalnie stworzoną na potrzeby rywalizacji darmową aplikację, która rejestruje trasy i ich długości. Uczestnik sam decyduje, dla którego z miast „kręci kilometry". Rywalizację wygra miasto, które w przeliczeniu na 1 mieszkańca zbierze najwięcej kilometrów. Poza główną konkurencją, w której mieszkańcy będą zbierać kilometry dla Sieradza, możliwa będzie wewnętrzna rywalizacja w grupie, ale także pomiędzy grupami np. szkołami, zakładami pracy czy znajomymi. Stwarza to doskonałe warunki do zdrowej, sportowej rywalizacji w duchu zasad fair play.

Dzięki udziałowi w akcji, każde miasto po zakończeniu rywalizacji, otrzyma od organizatora szczegółowe statystyki o jej uczestnikach oraz tzw. „mapę ciepła", która w sposób szczegółowy pokaże jakimi drogami, ścieżkami oraz szlakami poruszali się uczestnicy rywalizacji. Ułatwi to odpowiednie planowanie nowych ścieżek oraz małej infrastruktury rowerowej w mieście.

Można stworzyć grupę z przyjaciółmi. Finał 30 września 2020 roku. Do zabawy zgłosiło się już ponad 40 miast, w tym Sieradz.

Dla najlepszych przewidziano nagrody. A trochę ich będzie - dwie nagrody po 1.000 zł, w formie bonów do sklepu sportowego, dla kobiety i mężczyzny, którzy wykręcą we wrześniu najwięcej kilometrów. Drugie miejsca to bony o wartości 700 zł każdy i trzecie o wartości 500 zł każdy. Będą także upominki dla innych uczestników tego wyzwania.

To propozycja dla każdego, bez względu na wiek i możliwości. Liczy się każdy kilometr, nawet ten przejechany rowerem do pracy, po zakupy do sklepu czy z rodziną na drugi koniec Polski.

źródło: UM Sieradz