Sieradz: Most wantowy. Wkrótce otwarcie

aktualnosci_30d2259fac054cd455639b74789c335d_view2

Po wykonaniu badań technicznych most wantowy w Sieradzu będzie udo​stępniony dla mieszkańców

Kapitalny remont sieradzkiego mostu, pierwszy od ponad 40 lat jego istnienia, to jedna z najbardziej skomplikowanych inwestycji prowadzonych w Sieradzu w ostatnich latach. W jej ramach firma Strabag miała do wykonania m.in. wymianę lin nośnych, demontaż balustrad i montaż nowych, wymianę stopni schodowych i spoczników na nowe, frezowanie nawierzchni, wykonanie nowej izolacjo-nawierzchni, oczyszczenie i zabezpieczenie antykorozyjne lokalnych ognisk korozji konstrukcji stalowej a także oczyszczenie i zabezpieczenie podpór. Całość inwestycji to ponad 2,5 mln zł.

Prace, które pierwotnie miały zakończyć się do końca czerwca, niestety będą przedłużone ze względu na dodatkowe zadania, które wystąpiły na końcówce realizacji, a są niezależne zarówno od inwestora, jak i wykonawcy. Stąd właśnie konieczność przedłużenia inwestycji, która zakończy się 18 lipca.

Dojście do plaży przez most wantowy będzie możliwe od przyszłego weekendu, po wykonaniu badań technicznych. Do tego czasu, ze względów bezpieczeństwa apelujemy o nie wchodzenie na most. Na sieradzką plażę można dostać się poprzez kładkę dla pieszych na moście kolejowym.

Źródło: UM Sieradz