Sieradz: Kolejne panele na szkołach i urzędzie

Sieradz: Kolejne panele na szkołach i urzędzie
fot. UM Sieradz

Zakończył się montaż paneli fotowoltaicznych na sieradzkich szkołach podstawowych. Ich łączna moc wyniesie blisko 200 kWp.

W ramach inwestycji wykonano instalację fotowoltaicznych na szkołach podstawowych numer 1, 4, 6 oraz 9. Ich łączna moc wynosi 194,85 kWp. Zamontowano również układ monitoringu instalacji przez sieć LAN/WI-FI. Wykonana została także częściowa przebudowa i dostosowanie istniejących instalacji odgromowych tak, aby zabezpieczały budynki i wybudowane instalacje fotowoltaiczne.
Wartość inwestycji to 905.242,64 zł a jej wykonawcą była firma SolarSpot.

Warto przypomnieć, że to już kolejne przedsięwzięcia podejmowane przez Sieradz w kwestii odnawialnych źródeł energii. Na etapie końcowym jest montaż paneli fotowoltaicznych, o mocy 49,68 kWp na dachu Urzędu Miasta Sieradza. - Bezpośrednim celem tej i wcześniejszych inwestycji jest obniżenie kosztów funkcjonowania budynków użyteczności publicznej w Sieradzu oraz redukcja emisji zanieczyszczeń do atmosfery - mówi Paweł Osiewała, prezydent Sieradza.

Wartość dwóch wspomnianych przedsięwzięć to niemal 1,3 mln zł, z czego 964,8 tys. zł, to dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi, które pozyskało Miasto.

W poprzednich latach udało się uzyskać dodatkowe środki na panele fotowoltaiczne:
- dla 277 mieszkańców Miasta Sieradza (instalacje fotowoltaiczne i kolektory słoneczne)
- na budynkach wszystkich publicznych przedszkoli
- na Szkole Podstawowej Integracyjnej nr 8 – tutaj wraz z panelami zamontowana została pompa ciepła i kocioł olejowy.

Łączna wartość wszystkich dotacji pozyskanych na Odnawialne Źródła Energii w mieście to ponad 7 milionów złotych.

Źródło: UM Sieradz