wersja testowa serwisu

Sieradz: Inauguracja nowej kadencji Młodzieżowej Rady Miejskiej

aktualnosci_010364c752ed15112fbd127e2d15b206_view2
fot. UM Sieradz

Część pierwsze doświadczenia z samorządem ma już za sobą. Dla większości członkostwo w Młodzieżowej Radzie Miejskiej w Sieradzu to jednak początek przygody z samorządnością. Młodzi sieradzcy radni zainaugurowali nową kadencję.

Młodzieżowa Rada Miejska w Sieradzu została utworzona 5 czerwca 1997 roku. Pięć lat później został opracowany jej statut, który dokładnie określa cele, zadania i zasady funkcjonowania MM. Statut poddany został modyfikacjom w kolejnych latach, przystosowując go m.in. do zmian w systemie edukacji. Głównym celem utworzenia Rady było bezpośrednie zaangażowanie młodzieży w sprawy miasta oraz kształtowanie u niej postaw obywatelskich. MRM pełni rolę organu doradczego Rady Miejskiej w Sieradzu. Głównym zadaniem MRM jest inicjowanie i wspieranie wszelkiego rodzaju przedsięwzięć i projektów młodzieżowych.

- Otrzymaliście zaufanie swoich rówieśników, którzy powierzyli Wam sprawowanie funkcji młodzieżowych radnych. Wiem, że będziecie ich godnie reprezentować. Praca w Młodzieżowej Radzie Miejskiej da wam fajną szkolę życia z możliwością kreowania przyszłości. Czekam wraz z Panią przewodniczącą Rady Miejskiej [red. Urszulą Rozmarynowską] na Wasze pomysły. Jesteśmy bardzo ciekawi, co macie nam do powiedzenia i jakie macie pomysły na to, jak nasze miasto ma wyglądać, funkcjonować – mówił w czasie inauguracyjnej rady Paweł Osiewała, prezydent Sieradza.

W czasie pierwszego posiedzenia w nowej kadencji, młodzi radni złożyli ślubowanie oraz wybrali przewodniczącego oraz przewodniczących. Tym pierwszym została Manuela Bakowicz z II LO im. Stefana Żeromskiego. Zastępcami Manueli zostali: Jakub Świątkiewicz (Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Sieradzu) oraz Roksana Krawniak (LO w Zespole Szkół Katolickich w Sieradzu). 

Opiekunami MRM z ramienia tej dorosłej Rady zostali: Urszula Rozmarynowska, Beata Jacyszyn, Arkadiusz Góraj oraz Witold Kiełbasa

Skład Młodzieżowej Rady Miejskiej:
Maria Owczarek
Anna Krzysztofiak
Zuzanna Barańska
Marcel Stasiak
Wiktora Świątecka
Zuzanna Adamska
Aleksandra Motycka
Aleksandra Chmielewska
Tamara Kiczyńska
Oliwia Łatkowska
Bartosz Bielecki
Julia Szafarz
Zuzanna Zwierzak
Manuela Bakowicz
Jakub Świątkiewicz
Roksana Krawniak
Iga Pawlak

źródło: UM Sieradz