wersja testowa serwisu

Sanktuarium Matki Bożej Księżnej Sieradzkiej w Charłupi Małej znów przyciągnęło tysiące wiernych z regionu

Sanktuarium Matki Bożej Księżnej Sieradzkiej w Charłupi Małej znów przyciągnęło tysiące wiernych z regionu
fot. Starostwo Powiatowe w Sieradzu

Sanktuarium Matki Bożej Księżnej Sieradzkiej w Charłupi Małej - gdzie znajduje się cudowny obraz - znów przyciągnęło tysiące wiernych z regionu. Przyszli tam w pielgrzymkach, by wziąć udział w uroczystościach odpustowych. Odpustową sumę odprawił ks.bp Krzysztof Wętkowski nowy 77 biskup ordynariusz diecezji włocławskiej.

Wzięli w niej udział pielgrzymi m.in. z Sieradza, Męki, Korczewa, Warty, Wągłczewa i Wróblewa. Kto miał bliżej, przyszedł pieszo, kto dalej, przyjechał autokarem. Niektórzy przeprawiają się promem przez rzekę Wartę.

Przybyli też wierni i delegacja z Wojcieszyna koło Nowogardu. Przedstawiciele mieszkańców, którzy przesiedlili się w latach czterdziestych z okolic Sieradza i zamieszkali głównie w Wojcieszynie.Wojcieszyn nazywany jest "małym Sieradzem". Pierwsi osadnicy, trafili tam w lipcu 1945 roku.

W uroczystościach wzięli udział liczni samorządowcy z powiatu sieradzkiego – włodarze gmin, radni oraz władze powiatowe: Starosta Sieradzki - Mariusz Bądzior, Członek Zarządu Powiatu Sieradzkiego - Jan Hankiewicz.

źródło: Starostwo Powiatowe w Sieradzu