wersja testowa serwisu

Ruszyły szczepienia sieradzkich policjantów przeciwko Covid-19

Zrzut-ekranu-2021-03-30-o-14.50.58

W piątek 26 marca 2021 roku ruszyły szczepienia sieradzkich policjantów przeciwko Covid-19. To ważny moment, który sprawi, że codzienna służba ukierunkowana na niesienie pomocy społeczeństwu, nie będzie obarczona już takim ryzykiem zachorowania na SARS-CoV-2. Pomagamy i chronimy, a żeby robić to skutecznie, my również musimy zadbać o swoje zdrowie. Dlatego #SZCZEPIMYSIĘ

Mundurowi od początku pandemii są na pierwszej linii ognia, dbając o bezpieczeństwo mieszkańców. By nie narażać siebie i innych na zakażenie, najskuteczniejszym sposobem walki z wirusem jest przyjęcie szczepionki. Dlatego dając przykład innym, policjanci oraz funkcjonariusze pozostałych służb mundurowych odwiedzają punkty szczepień. W punkcie szczepień w szpitalu Wojewódzkim w Sieradzu w dniu 26 marca 2021 roku, jako pierwsi zaszczepili się policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sieradzu oraz wykładowcy z Ośrodka Szkolenia Policji w Łodzi z/s w Sieradzu. 

Komenda Powiatowa Policji w Sieradzu koordynuje szczepienia funkcjonariuszy innych służb mundurowych w naszych regionie , jak również z ościennych powiatów. W kolejnych dniach do szczepień przystąpią pozostali funkcjonariusze z sieradzkiej komendy, policjanci oraz strażacy z PSP powiatu wieruszowskiego, wieluńskiego, zduńskowolskiego, sieradzcy strażnicy miejscy, oraz funkcjonariusze Służby Celnej i Straży Ochrony Kolei. To ważne, aby jak najwięcej mundurowych skorzystało z tej możliwości. Szczepienie wśród tych grup zawodowych jest niezwykle istotne. To ludzie, którzy codziennie znajdują się na pierwszej linii frontu. Aby ratować innych sami jednak muszą zadać o swoje zdrowie i bezpieczeństwo.

Źródło: KPP Sieradz