wersja testowa serwisu

Rozmawiali o budowie linii kolejowej. Za nami konsultacje społeczne w Błaszkach

Zrzut-ekranu-2021-11-24-o-09.31.35
fot. UM Błaszki

W Sali B Urzędu Miejskiego w Błaszkach odbyło się spotkanie z mieszkańcami gminy Błaszki w ramach konsultacji społecznych dotyczących planów budowy linii kolejowej 85 Łódź – Sieradz Północny i linii kolejowej nr 86 na odcinku Sieradz Północny – Kępno – Czernica – Wrocław Gł., na którym przedstawiciele firmy Multiconsult Polska przedstawili przebieg wariantów planowanej linii kolejowej oraz omówili kwestie sporne dotyczące przebiegu linii CPK przez teren gminy Błaszki.

Osoby, które uczestniczyły w spotkaniu, miały możliwość zadawania indywidualnych pytań, na które na bieżąco odpowiadali przedstawiciele firmy Multiconsult Polska. Można było wyrazić własną opinię na temat planowanej inwestycji w ramach odpowiedzi na pytania ankietowe, których analiza będzie mieć wpływ na wybór wariantu inwestorskiego – rekomendowanego do dalszych prac projektowych.

W ramach kolejnej tury konsultacji – w II/III kwartale 2022 r., zostaną przekazane Państwu do konsultacji uszczegółowione rozwiązania projektowe inwestycji, a także zostanie zaprezentowany wariant inwestorski.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami inwestycji. Zachęcamy także do podzielenia się swoją opinią na temat przebiegu wariantu W41 przez południowy kraniec naszej gminy w obrębie sołectwa Jasionna poprzez wypełnienie ankiety na stronie internetowej Centralnego Portu Komunikacyjnego. Ankietę można także wypełnić w Urzędzie Miejskim w Błaszkach w Referacie Inwestycji i Zamówień Publicznych.

źródło: UM Błaszki