wersja testowa serwisu

Remonty chodników w Sieradzu. "To część większej inwestycji"

aktualnosci_b4ba457308f908948d098bc590a49b2b_view2
fot. UM Sieradz

Trwają prace związane z remontem chodników przy ul. 3. Maja oraz Braterstwa Broni. To część większej inwestycji, której realizację zaplanowano na ten i przyszły rok.

Chodnik przy ul. 3. Maja doczeka się nowej nawierzchni z kostki brukowej na długości od skrzyżowania z ul. Jana Pawła II do skrzyżowania z ul. Armii Krajowej. Przy ul. Braterstwa Broni chodnik budowany jest wzdłuż ulicy, po stronie nowo wybudowanych bloków. W tym przypadku, tuż przy skrzyżowaniu z ul. Bohaterów Września powstanie nowe, doświetlone przejście dla pieszych.

Obie inwestycje są częścią większej inwestycji pod nazwą "Przebudowa i budowa dróg, parkingów, chodników miejskich w Sieradzu". Całość prac podzielona jest na dwa zadania. Pierwsze, poza wspomnianymi już chodnikami obejmuje również budowę chodnika przy ul. Grzesika i Piwnika a także parking przy Przedszkolu nr 15. Koszt tej części robót to ponad 486 tys. zł. a ich wykonawcą jest firma Bud-Trans z Sieradza.

To samo przedsiębiorstwo jest również odpowiedzialne za drugą część zadania, której koszty opiewają na kwotę blisko 1,6 mln zł. W jego ramach wykonane zostaną nakładki bitumiczne oraz remonty chodników na ulicach: Stodolnianej (nakładka na odcinku od ul. Kopernika do ul. Olendry Małe ), Kopernika (przed sklepem spożywczym w kierunku torów kolejowych), wewnętrznej części Armii Krajowej (od marketu w stronę skrzyżowania z nowym odcinkiem ul. Sikorskiego). Zadanie to przewiduje również wykonanie parkingu przy ul. Zajęczej 7 oraz położenie nakładki bitumicznej na ul. Bocznej.

źródło: UM Sieradz