wersja testowa serwisu

Przeżyli wspólnie pół wieku. Dziesięć par świętowało Złote Gody

aktualnosci_a64f2f74049734f64a9aaee062cdd8a1_view2
fot. Urząd Miasta Sieradz

W Pałacu Ślubów w Sieradzu 10 par świętowało 50-lecie pożycia małżeńskiego. Z uwagi na pandemię seniorzy pojawili się na krótkiej uroczystości w dwóch grupach. Otrzymali okolicznościowe medale od Prezydenta RP, od władz miasta życzenia i upominki.

To jedyne odznaczenie rangi państwowej nadawane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, które otrzymać można wyłącznie we dwoje – nagroda za wytrwałość w miłości i wierności złożonej 50 lat temu przysiędze. Ze strony gospodarza uroczystości Rafała Matysiaka, zastępcy prezydenta Sieradza, padło wiele ciepłych słów na temat wspólnie przebytej drogi w małżeństwie naszych dostojnych jubilatów. 

- Przeżycie ze sobą 50 lat to wielka sprawa i wyzwanie. To chwile niebywałego szczęścia ale też wielu wyrzeczeń. To jak wspólne wędrowanie wtedy gdy świeci słońce i pada deszcz – mówił podczas uroczystości.

Udział w niej wzięła również Urszula Rozmarynowska, przewodnicząca Rady Miejskiej w Sieradzu. - Są Państwo pokoleniem moich rodziców, co dodatkowo wywołuje u mnie ogromne emocje. Chciałbym Wam podziękować, że dajecie świadectwo, że bycie razem i rodzina są najważniejsze - mówiła przewodnicząca.

Każdy jubileusz jest okazją do świętowania, ale „Złote Gody" to rocznica niezwykła, tak jak niezwykli są ludzie, którzy przeżyli razem pół wieku. Wśród nagrodzonych dzisiaj znaleźli się:

Marianna Łakota i Edward Łakota
Marianna Płachta i Jan Płachta
Krystyna Sieczkowska i Władysław Sieczkowski
Krystyna Przybył i Jerzy Przybył
Anna Kaczmarek i Jan Kaczmarek
Teresa Tumilewicz i Zbigniew Tumielewicz
Krystyna Kikowska i Stanisław Kikowski
Halina Spętna i Czesław Spętany
Barbara Milak i Zbigniew Milak
Teresa Prygiel i Henryk Prygiel

źródło: UM Sieradz