Przez powiat przeszła groźna nawałnica. Największe straty w gminie Błaszki

blaskzinawalnica

Nawałnica, jaka przeszła w nocy przez nasz powiat wyrządziła znaczne straty, głównie w gminie Błaszki. Do działań pojechało kilkadziesiąt strażackich zastępów z Państwowej Straży Pożarnej i wielu jednostek ochotniczych. Są poszkodowani. Wkrótce odbędzie się posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego z udziałem Mariusza Bądziora, Starosty Sieradzkiego.

Państwowa Straż Pożarna w Sieradzu do godz. 8 odnotowała 50 zdarzeń. Najpoważniejsza sytuacja jest w gminie Błaszki, gdzie doszło do uszkodzeń dachów budynków mieszkalnych i gospodarczych. Trwa usuwanie szkód. Najgorzej jest w Smaszkowie, Aleksandrii i Wójcicach. Są poszkodowani - kobieta została uderzona belką z więźby dachowej, która wpadła do jej domu przez okno. Jej kilkunastoletni wnuczek ma rany głowy i ręki spowodowane odłamkami szkła.

Strażacy sygnalizują też o wielu drzewach powalonych w wyniku wichury. Nad ranem silny podmuch przewrócił na drodze ekspresowej S8 ciężarówkę - pomiędzy węzłami Sieradz Południe i Złoczew. Nikomu nic się nie stało, ale droga była zablokowana.

Na zdjęciach sytuacja w gminie Błaszki.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Sieradzu/Fot. S.Osiewała, I. Hendrysiak, P. Świderski

Zobacz zdjęcia: