Przedszkolaki i uczniowie z Sieradza wzięli udział w projekcie "Bezpieczna Szkoła Krokodylka Tirka"

aktualnosci_e822a466348d8fc319d0b01850898ed8_view2
fot. UM Sieradz

Przedszkolaki oraz uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Sieradzu z klas 1-3 wzięli udział w ekscytującym projekcie „Bezpieczna Szkoła Krokodylka Tirka"! To inicjatywa finansowana ze środków europejskich i prowadzona przez Instytut Transportu Drogowego (ITD), która ma na celu promowanie bezpieczeństwa w ruchu drogowym wśród najmłodszych uczestników społeczności szkolnej.

Podczas projektu dzieci miały okazję uczyć się o bezpieczeństwie w ruchu drogowym w sposób interaktywny i angażujący. Słuchały bajek edukacyjnych, które przybliżyły im zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Maskotka krokodylek Tirek, sympatyczny przewodnik, pomógł przedszkolakom i uczniom zrozumieć, dlaczego noszenie elementów odblaskowych jest tak ważne, szczególnie w okresie zmniejszonej widoczności.

Jednym z ciekawszych elementów projektu było „Mobilne Miasteczko Ruchu Drogowego". Dzieci miały okazję praktykować swoje umiejętności na symulowanych ulicach, z sygnalizacją świetlną i znakami drogowymi.

Projekt „Bezpieczna Szkoła Krokodylka Tirka" nie tylko dostarczył uczniom cennych naukowych doświadczeń, ale także promował ważne wartości związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym.

Źródło: UM Sieradz