wersja testowa serwisu

Policyjny pościg za pijanym kierowcą. Uciekinier porzucił samochód i został zatrzymany

Policyjny pościg za pijanym kierowcą. Uciekinier porzucił samochód i został zatrzymany

Policjanci z komisariatu w Błaszkach po pościgu zatrzymali nietrzeźwego kierowcę Volkswagena. 38-letni mieszkaniec powiatu sieradzkiego uciekał przed radiowozem okolicznymi drogami i po polach. W końcu porzucił samochód i uciekał pieszo. Miał w organizmie prawie 2,5 promila alkoholu i sądowy dożywotni zakaz kierowania.

7 listopada 2020 roku około godziny 18.00 dyżurny sieradzkiej policji otrzymał informację, że przez miejscowość Kamienna Wieś porusza się Volkswagenem prawdopodobnie nietrzeźwy kierowca. Na miejsce natychmiast pojechał patrol z komisariatu w Błaszkach.

Patrolując wskazaną miejscowość policjanci zauważyli samochód odpowiadający opisowi ze zgłoszenia. Mundurowi jechali za nim, dając kierowcy świetlne i dźwiękowe sygnały do zatrzymania. Kierujący jednak nie reagował i gwałtownie przyspieszył. Uciekał przed radiowozem jadąc „wężykiem" po okolicznych drogach i polach. Podczas ucieczki wielokrotnie stwarzał poważne niebezpieczeństwo uderzenia w drzewo czy też w ogrodzenia posesji.

Następnie mężczyzna wjechał na posesję, porzucił samochód i uciekł w pola. Po krótkim pościgu został zatrzymany. Badanie alkomatem wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w jego organizmie. 38-letni kierowca Volkswagena został osadzony w policyjnym areszcie. Okazało się, że to nie pierwszy raz kiedy kierował na „podwójnym gazie". Mężczyzna miał sądowy dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Za jazdę w stanie nietrzeźwości, niezatrzymanie się do kontroli drogowej i złamanie sadowego zakazu podejrzanemu grozi kara nawet do 5 lat pozbawiania wolności.

Pamiętajmy, że nietrzeźwi kierowcy stanowią zagrożenie nie tylko dla siebie ale i dla innych uczestników ruchu drogowego. Alkohol obniża koncentrację, opóźnia reakcję, powoduje zaburzenia równowagi i widzenia. Wszystkim kierującym przypominamy, że „jadąc na podwójnym gazie" ryzykują nie tylko utratą prawa jazdy oraz odpowiedzialnością karną, ale także zdrowiem i życiem innych uczestników ruchu drogowego. Dlatego gdy widzimy nietrzeźwego kierowcę, reagujmy zanim dojdzie do tragedii. Jeden telefon na numer alarmowy może uratować czyjeś zdrowie, a nawet życie Przypominamy, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem. Cały czas apelujemy o rozsądek za kierownicą!

źródło: KPP w Sieradzu