wersja testowa serwisu

Policjanci w trosce o bezpieczeństwo seniorów. Za nami ważne spotkanie

policja-kamizelka

Dzielnicowi ze zduńskowolskiej komendy spotkali z seniorami, przeprowadzając prelekcje dotyczącą zagrożeń, z jakimi mogą się spotkać osoby starsze. Funkcjonariusze wskazywali prawidłowe sposoby postępowania w sytuacjach zagrożenia, omówili metody działania oszustów i jak nie stać się ich ofiarą.

Poczucie bezpieczeństwa to jeden z głównych czynników wpływających na jakość życia mieszkańców. Współdziałanie społeczeństwa z Policją w tym zakresie jest z pewnością bardzo ważne. Dlatego policjanci ze zduńskowolskiej komendy bardzo chętnie uczestniczą w spotkaniach, na których przypominają seniorom o zwykłych środkach bezpieczeństwa oraz o coraz to nowych zagrożeniach ze strony przestępców. Tym razem policjanci mieli okazję spotkać się z seniorami w Klubie Seniora, który działa na terenie osiedla Karsznicie. Przekazali seniorom niezbędną wiedzę, mającą na celu zwiększenie bezpieczeństwa osób starszych oraz uświadomienie, jak nie stać się ofiarą przestępstw metodą „na wnuczka, policjanta CBŚ, rachmistrza, pracownika banku czy na administratora". Zwrócili uwagę na to, że podawanie się za krewnych, funkcjonariuszy Policji czy pracowników różnych instytucji oraz firm usługowych to najczęściej stosowana metoda przez oszustów, których ofiarami padają z reguły osoby starsze lub samotnie mieszkające.

Dzielnicowi zwrócili również uwagę na bezpieczeństwo seniorów w ruchu drogowym oraz wyjaśnili, jak nie paść ofiarą kieszonkowców, podczas przejazdu środkami komunikacji miejskiej. Przypomnieli seniorom o właściwym zabezpieczaniu mienia oraz o zagrożeniach czyhających w internecie, w tym głównie w sektorze bankowym oraz podczas internetowych zakupów. Dodatkowo podczas miłej i przyjaznej wymiany zdań, funkcjonariusze odpowiadali na pytania uczestników związane z tematyką spotkania, jak również innymi problemami, jakie nurtują ludzi starszych a mają bezpośredni wpływ na ich bezpieczeństwo.

źródło: KPP w Zduńskiej Woli