wersja testowa serwisu

Policjanci przekazali przedszkolakom cenne rady na temat bezpieczeństwa

259-137423
fot. KPP w Sieradzu

Jak bezpiecznie poruszać się po drodze, jak ważne jest noszenia odblasków, jak uchronić się przed atakiem psa, a także wiele innych cennych rad na temat bezpieczeństwa otrzymały dzieci z Przedszkola Nr 1 i 15 w Sieradzu, które odwiedzili policjanci.

Troska o bezpieczeństwo najmłodszych jest priorytetem w działaniach policjantów. Podczas systematycznych spotkań z dziećmi funkcjonariusze edukują najmłodszych jak należy postępować, aby uniknąć zagrożeń. Policyjny profilaktyk mł. asp. Bożena Grobelna, policjantka zespołu nieletnich asp. Magdalena Matyszczak oraz dzielnicowy sierż. szt. Mateusz Sierek spotkali się z przedszkolakami z sieradzkiej „jedynki" i „piętnastki". Policjanci tłumaczyli jakie są zasady przechodzenia przez jezdnię, jak ważne jest noszenia odblasków. Rozmawiali z dziećmi jak bezpiecznie zachowywać się na spacerach, podczas zabawy w domu oraz przedszkolu. Policjanci zawrócili uwagę na zagrożenia wynikające z kontaktu z nieznajomą osobą. Wyjaśnili dzieciom jak zachować się w sytuacji spotkania agresywnego psa, prezentując pozycję tzw. „żółwia".

Dużą atrakcją dla dzieci była możliwość obejrzenia policyjnego radiowozu oraz elementów umundurowania i wyposażenia do służby. Policjanci chętnie dzielili się również z dziećmi „ciekawostkami" ze swojej pracy co wzbudziło szczególne zainteresowanie najmłodszych. Dzieci podziękowały policjantom za spotkanie wręczając im własnoręcznie wykonany plakat i rysunki.

źródło: KPP w Sieradzu