W dniu 3 czerwca godz. 13.00 na terenie Sieradzkiego Parku Etnograficznego (Skansen) odbyła się uroczystość Powiatu Sieradzkiego z okazji Podsumowania roku sportowego 2021.
Za osiągnięte wyniki, pracę trenerską oraz upowszechnianie kultury fizycznej Zarząd Powiatu wyróżnił nagrodami indywidualnymi:
- 15 zawodników po 500 zł,
- 1 zawodnika – 1400 zł,
- 9 trenerów, działaczy sportowych po 900 zł,
Lista nagrodzonych
Klub Sportowy „Żeglina" w Sieradzu
Paulina Rębacz -zawodniczka, lekkoatletka
- I miejsce w PZLA Mistrzostwach Polski w biegach przełajowych U18,
- II miejsce w PZLA Halowych Mistrzostwach Polski U18,
- III miejsce PZLA Mistrzostwach Polski w sztafetach
Wiktoria Lewandowska - zawodniczka, lekkoatletka
- III miejsce w PZLA Mistrzostwach Polski w sztafetach
- IV miejsce w PZLA Mistrzostwach Polski U18
Paweł Musiałek - zawodnik, lekkoatleta
- III miejsce PZLA Mistrzostwach Polski w sztafetach
Jakub Ułański - zawodnik, lekkoatleta
- III miejsce w PZLA Mistrzostwach Polski w sztafetach
Mieczysław Nowak - trener
Współtwórca sukcesów Pauliny Rębacz i Wiktorii Lewandowskiej
Ludowy Klub Sportowy „Piast" w Sieradzu
Mateusz Korzeniewski - zawodnik, zapaśnik
- VII miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów w Zapasach,
- V miejsce w Mistrzostwach Zrzeszenia LZS,
- II miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Zapaśniczym Lato Sieradzkie
Antoni Gardulski - zawodnik, zapaśnik
- II miejsce w Mistrzostwach Województwa Łódzkiego w Zapasach,
I miejsce w Ogólnopolskim Turnieju „Lato Sieradzkie" w Zapasach
Marcel Jaranowski - zawodnik, zapaśnik
- II miejsce w Mistrzostwach Województwa Łódzkiego w Zapasach
Maciej Sulgan - trener
Trener nagrodzonych zapaśników.
Miejski Klub Sportowy „Jutrzenka" w Warcie
Włodzimierz Dzieran - trener, działacz
- Założyciel klubu UKS „Junior" Warta
- Członek zarządu i trener MKS „Jutrzenka" oraz UKS „Junior" Warta
Edward Stasiak - trener, działacz
Prezes MKS „Jutrzenka" Warta
Ludowy Klub Sportowy „Burza" Burzenin
Magdalena Stachowiak - zawodniczka, podnoszenie ciężarów
- I miejsce na Mistrzostwach Polski w Zamościu
Wiktor Ziembicki - zawodnik, podnoszenie ciężarów
- I miejsce na Mistrzostwach Województwa Łódzkiego,
- VII miejsce na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Biłgoraju
Kacper Trębacz - trener
Trener zawodników LKS „Burza" Burzenin
Ludowy Klub Sportowy „MOSiR Sieradz" w Sieradzu
Patryk Pawłowski - zawodnik, lekkoatleta
- I miejsce w Mistrzostwach Polski w sztafetach w Łodzi 4x200 m
Szymon Grzegorzewski - zawodnik, lekkoatleta
- I miejsce w Mistrzostwach Polski w sztafetach w Łodzi 4x200 m,
- IV miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski w Toruniu 4x200 m
Jakub Pędziwiatr - zawodnik, lekkoatleta
-I miejsce na Mistrzostwach Polski Seniorów w sztafetach 4x200 m
Hanna Piątkowska - zawodniczka, lekkoatletka
- I miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski bieg 60 m,
- III miejsce w Mistrzostwach Polski bieg 100 m
Jarosław Gołąb - zawodnik, lekkoatleta
- I miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów w sztafetach 4x200 m
Weronika Jonczyk - zawodniczka, lekkoatletka
- I miejsce w Międzynarodowych Mistrzostwach Młodzików LA w rzucie oszczepem 28,89 m
Aleksandra Kaczmarek – Kociołek - trener
Trenerka Weroniki Jonczyk oraz Hanny Piątkowskiej
Marcin Gabrysiak - trener
Trener Patryka Pawłowskiego
Roman Firlit - trener
Trener Szymona Grzegorzewskiego
Tomasz Kuś - trener
Trener Jarosława Gołąb i Jakuba Pędziwiatra
Uczniowski Klub Sportowy „SZTURWAŁ" w Kaliszu
Szymon Cieślak - zawodnik, żeglarz - windsurfingowiec
- I miejsce Mistrzostwa Polski Techno Młodzików,
- II miejsce Długodystansowe Mistrzostwa Polski,
- III miejsce Mistrzostwa Polski Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży,
- VI miejsce Mistrzostwa Świata Techno 293 Włochy Torbole,
- IX miejsce Mistrzostwa Europy Techno 293 Estonia Tallin,
- II miejsce Pucharu Polski 2021 Polskiego Stowarzyszenia Windsurfingu Techno 293 6.8 w kategorii Młodzików,
- powołanie do Kadry Narodowej Polskiego Związku Żeglarskiego na 2022 rok
Źródło: Starostwo Powiatowe w Sieradzu