Podsumowanie okresu świąteczno - noworocznego na drogach powiatu sieradzkiego

policja-auto-napis
fot. policja

Okres świąteczno – noworoczny już za nami. W tym okresie policjanci ruchu drogowego zintensyfikowali swoje działania, aby zadbać o bezpieczeństwo podróżujących. W porównaniu do lat poprzednich o prawie połowę spadła liczba zdarzeń drogowych. W bieżącym roku doszło do 17 kolizji i 3 wypadków, w których niestety 1 osoba poniosła śmierć. Zachowajmy ostrożność i dbajmy o bezpieczeństwo na naszych drogach.

Jak co roku, okres świąteczno – noworoczny to czas wzmożonych działań policjantów ruchu drogowego, którzy czuwali nad bezpieczeństwem mieszkańców naszego powiatu oraz osób przejeżdżających przez nasz teren. Funkcjonariusze skrupulatnie sprawdzali stan trzeźwości kierowców, prędkość z jaką się poruszali, stan techniczny pojazdów, ale także reagowali na wszelkie inne wykroczenia w ruchu drogowym. W porównaniu do analogicznego okresu poprzedniego roku o prawie połowę spadła liczba zdarzeń drogowych. Od 22 grudnia 2023 roku do 1 stycznia 2024 roku doszło do 20 zdarzeń drogowych, w tym 17 kolizji i 3 wypadków, w których niestety śmierć poniosła jedna osoba. Do tragicznego zdarzenia doszło 30 grudnia 2023 roku przed godziną 6.00 na ulicy Wojska Polskiego w Sieradzu. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, 34-letni kierujący busem potrącił 56-letnią rowerzystkę. Kierowca była trzeźwy. Niestety mimo udzielonej pomocy medycznej, kobieta zmarła w wyniku odniesionych obrażeń. Okoliczności tego wypadku wyjaśni postępowanie prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Sieradzu. W wyniku przeprowadzonych działań ujawniono 184 wykroczenia, z tego ponad 100 przypadków dotyczyło przekraczania dopuszczalnej prędkości. Policjanci nałożyli 62 mandaty karne, zatrzymali 12 dowodów rejestracyjnych oraz 2 prawa jazdy. Zatrzymano jednego kierującego, który jechał samochodem w stanie nietrzeźwości. Teraz musi liczyć się z karą do 3 lat pozbawienia wolności, utratą prawa jazdy i wysoką grzywną.

W trosce o bezpieczeństwo przypominamy wszystkim użytkownikom dróg o stosowaniu się do obowiązujących przepisów. Planując jakąkolwiek podróż kierujmy się zasadą „Wolniej Oznacza Bezpieczniej". Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drogach zależy od nas samych. Droga to nie miejsce na brawurę, a pośpiech nigdy nie był i nigdy nie będzie dobrym doradcą. Wzajemny szacunek i zdrowy rozsądek kierujących, pomoże każdemu bezpiecznie dotrzeć do celu.

Źródło: KPP Sieradz