wersja testowa serwisu

Placówki kultury stopniowo wracają do pracy

dominikanska-1024x768
fot. Urząd Miasta Sieradz

Placówki kultury stopniowo wracają do pracy, nadal w trybie obostrzeń sanitarnych ale z większą dostępnością dla odwiedzających. W Biurze Wystaw Artystycznych w przyszłym tygodniu zostanie otwarta nowa wystawa. Od 9 lutego będzie można zwiedzać stałe ekspozycje w Muzeum Okręgowym w Sieradzu. Powiatowa Biblioteka Publiczna w Sieradzu przez cały czas zaprasza miłośników książek, ale na razie nie może organizować spotkań z bezpośrednim udziałem widzów.

- Kilkumiesięczną przerwę w działalności wykorzystaliśmy na działania organizacyjne, przygotowujące BWA do kolejnego, 46. roku działalności placówki. Wykonaliśmy drobne prace remontowe, między innymi odmalowaliśmy sale wystawiennicze i w miarę możliwości zmodyfikowaliśmy plan wystaw premierowych, bo ten przyjęty wcześniej zupełnie się zdezaktualizował - mówi Tomasz Oszczędza, dyrektor palcówki.

W przyszłym tygodniu Biuro Wystaw Artystycznych zaprasza na wystawę grafik trojga artystów z Łodzi: Elżbiety Dul-Ledwosińskiej, Mirosława Ledwosińskiego oraz Sławomira Iwańskiego. Prace będzie można oglądać z zachowaniem przyjętych zasad bezpieczeństwa i ograniczeń, wymuszonych koronawirusem.
BWA kończy też przygotowania do uruchomienia pracowni ceramiki artystycznej, gdzie już niebawem będzie można zaprosić wszystkich chętnych do udziału w zajęciach.
Placówka czynna jest od wtorku do piątku w godz. 9-17, w soboty od 10 do 14 i niedziele od 15 do 18.

Od 9 lutego udostępnione będą wszystkie wystawy stałe w Muzeum Okręgowym w Sieradzu. - Cieszę się, że ponownie mogę zaprosić do naszych wnętrz. Zapraszam do zwiedzania stałych ekspozycji. W trosce o bezpieczeństwo naszych gości, przypominamy o obowiązujących obostrzeniach sanitarnych panujących w budynkach muzealnych - mówi Piotr Gutbier, dyrektor muzeum.

Muzeum Okręgowe w Sieradzu zaprasza zwiedzających w godzinach: wtorek od 10 do 18, środa, czwartek i piątek od 10 do 16, w sobotę i niedzielę od 10 do 15. Muzeum Walewskich w Tubądzinie będzie czynne dla zwiedzających od 2 marca.
Szczegółowe zasady dotyczące zwiedzania muzeum dostępne są na stronie internetowej placówki: www.muzeum-sieradz.com.pl

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Sieradzu przez cały czas zaprasza miłośników książek, pracując z zachowaniem ograniczeń sanitarnych.

- Czekamy na kolejne decyzje w sprawie zmiany obostrzeń, tak, by móc wrócić do pełnej formuły naszej pracy, między innymi organizacji spotkań autorskich, konkursów i innych aktywności z udziałem publiczności - zapowiada Małgorzata Jurkowska, dyrektor biblioteki.

Nim to nastąpi biblioteka jest otwarta dla czytelników w zakresie wypożyczalni dla dorosłych oraz dzieci i młodzieży, czytelni dla dzieci i młodzieży oraz dorosłych przy zachowaniu obowiązującego limitu powierzchni przeznaczonej do udostępniania zbiorów oraz z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa związanych z COVID-19.

Biblioteka czynna jest od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-18:00. Materiały biblioteczne można zwrócić do specjalnego pojemnika wewnątrz biblioteki. Zwracane zbiory podlegają kwarantannie przez okres 3 dni.

O szczegółach dotyczących ofert, wystaw i działalności poszczególnych placówek będziemy informować na bieżąco.

źródło: UM Sieradz