Pijana doprowadziła do kolizji z ciężarówką. 31-latka jechała z 5-miesięczną córką! [Foto]

Pijana doprowadziła do kolizji z ciężarówką. 31-latka jechała z 5-miesięczną córką! [Foto]
KPP Pabianice

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazała się 31-latka, która kierując osobówką „na podwójnym gazie" doprowadziła do zdarzenia drogowego. Kobieta nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu samochodowi ciężarowemu. Na domiar złego przewoziła w pojeździe swoją 5-miesięczną córkę. 

W piątek, 1 grudnia,  przed godziną 20.00 policjanci z pabianickiej „drogówki" interweniowali na drodze wojewódzkiej nr 482 w miejscowości Przygoń. Na skrzyżowaniu ulic kierująca osobówką doprowadziła do zderzenia z samochodem ciężarowym. 31-latka wyjeżdżając z ulicy Kwiatowej w stronę Pabianic nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu jadącej w kierunku Łasku scanii.

- Funkcjonariusze błyskawicznie dotarli na miejsce zdarzenia drogowego, gdzie zastali w rowie uszkodzone Renault. Kierująca czekała na przyjazd patrolu na pobliskiej stacji benzynowej. Miała pod opieką 5-miesięczne dziecko. Niemowlę znajdowało się w foteliku samochodowym. Wraz z matką zostało przewiezione karetką pogotowia do szpitala. Nie doznało widocznych obrażeń. W zdarzeniu nie ucierpiał również 45-letni kierujący samochodem ciężarowym. Mieszkaniec Łasku był trzeźwy - przekazuje sierżant sztabowy Agnieszka Jachimek z KPP Pabianice.

Niestety okazało się, że mieszkanka gminy Łask kierowała osobówką „na podwójnym gazie". Badanie alkomatem wykazało niemal 1,2 promila alkoholu w jej organizmie. Kierująca renault za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie odpowie teraz przed sądem.  

- Apelujemy o rozsądek i trzeźwość na drodze. Nawet niewielka ilość alkoholu w organizmie wpływa na pogorszenie koncentracji i zmniejszenie refleksu, co może skutkować tragicznymi konsekwencjami. Nie narażaj siebie i innych! - podsumowuje sierżant sztabowy Agnieszka Jachimek