wersja testowa serwisu

Pięciu chętnych na zagospodarowanie parku na osiedlu Klonowe

spotkanie-plany-dokumenty

Pięć firm złożyło ofert w trwającym postępowaniu przetargowym na zagospodarowanie parku na osiedlu Klonowe. Inwestycja będzie dofinansowana kwotą ponad 1,3 mln zł, które pochodzą z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

Oferty, które złożone zostały w sieradzkim magistracie opiewają na kwotę od nieco ponad 1,5 mln zł do prawie 2,5 mln zł. Wyniki postępowania poznamy jeszcze w tym miesiącu. Niezależenie, która z ofert zostanie wybrana, potencjalny wykonawca będzie miał czas na wykonanie zadania do końca września przyszłego roku. Realizacja inwestycji podzielona została bowiem na dwa etapy. Pierwszy z nich rozpocznie się jeszcze w tym roku i ma być gotowy do końca listopada tego roku. II etap zakończy się właśnie w przyszłym roku.

Etap pierwszy obejmuje kompleksowe wykonanie ścieżek, elementów małej architektury (ławek parkowych i edukacyjnych, koszy na śmieci, stojaków na rowery, "psich stacji", budek dla ptaków, tablic i instalacji dydaktycznych, altany, oświetlenia terenu). W drugi etapie wykonane zostaną nasadzenia drzew liściastych i iglastych, krzewów, bylin oraz wykonanie trawników. Na terenie Parku Klonowe nasadzonych zostanie prawie 200 nowych drzew, a także tysiące krzewów i bylin. Całość zieleni dopełni wykonanie prawie 30 tys m2 trawników.

Młode drzewka będą wrażliwe na uszkodzenia i akty wandalizmu, więc już dziś magistrat apeluje by zadbać o wspólna przestrzeń, która pięknieje w naszym mieście. Prosimy o zgłaszanie do Straży Miejskiej wszelkich zdarzeń, które miałyby uszkodzić młode nasadzenia. Bez dbałości o nie - park pozostanie nim tylko z nazwy.

źródło: UM Sieradz