Ostatni moment na złożenie wniosku o 300 plus

pressfoto-na-Freepik

Tylko do 30 listopada można jeszcze złożyć wniosek o wyprawkę szkolną z programu „Dobry Start". Wniosek można składać przez aplikację mZUS, Platformę Usług Elektronicznych PUE ZUS, bankowość elektroniczną lub portal Emp@tia.

W Łódzkiem zdecydowana większość uprawnionych złożyła już wniosek o to świadczenie. Wnioskami objęto tu ponad 282 tys. dzieci. Wypłacono już ok. 276 tys. wyprawek na kwotę ponad 82,5 mln zł. W całym kraju w ramach tego programu wypłacono blisko 1,4 mld zł.

Rodzice, którzy jeszcze nie złożyli wniosku o 300 plus, mają na to czas tylko do 30 listopada.

Przypominamy, że świadczenie w wysokości 300 zł z programu Dobry Start przysługuje raz w roku, bez względu na wysokość dochodów w rodzinie, na każde uczące się w szkole dziecko w wieku od 7 do 20 lat, a w przypadku osób z niepełnosprawnościami – do 24 lat.

Pieniądze te można wydać np. na zakup podręczników, zeszytów, sprzętów potrzebnych uczniom w szkołach podstawowych, liceach, szkołach policealnych i w innych placówkach edukacyjnych.

Rodzice, którzy jeszcze nie złożyli wniosku, mogą to zrobić do 30 listopada m.in. przez aplikację mZUS, którą można pobrać bezpłatnie ze sklepów Google Play oraz App Store.

Aby aktywować aplikację mobilną ZUS, należy połączyć ją ze swoim profilem na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. W aplikacji sprawdzimy status wysłanych wniosków i informacje o wypłacie świadczenia. 

Osoby, która nie posiadają konta na PUE ZUS wniosek o świadczenie 300 plus, mogą złożyć przez bankowość elektroniczną lub portal Emp@tia.