Ogrzewalnia pomaga także latem. Specjalny punkt w Sieradzu

aktualnosci_67d4931fa0413a2c1e59f7305746ec75_view2
fot. UM Sieradz

Choć nazwa "ogrzewalnia" kojarzy się z sezonem jesienno-zimowym i miejscem, w którym osoby bezdomne mogą schronić się przed zimnem, to sieradzki punkt przy ul. Nenckiego 2, jest otwarty także w ciepłe miesiące.

W okresie wiosny i lata zmienia się nieco charakter pomocy udzielanej w ogrzewalni, bo jak wyjaśnia Grzegorz Delida, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sieradzu, który ją prowadzi, bezdomne osoby, mogą w niej zadbać o swoją higienę poprzez umycie się, ogolenie czy po prostu przebrać.
Ogrzewalnia w sezonie wiosenno-letnim czynna jest w każdą środę w godzinach od 12 do 16. Od 1 października będzie otwarta codziennie od godziny 18 do 8 rano.

Przypomnijmy, że ogrzewalnia w Sieradzu uruchomiona została 1 października 2018 r. Działa w budynkach po starym szpitalu przy ul. Nenckiego 2. Jej celem jest pomoc osobom bezdomnym w przetrwaniu najtrudniejszego dla nich okresu jesieni i zimy. Do dyspozycji jest 20 miejsc siedzących, toaleta, łazienka i przebieralnia. Osoby z niej korzystające muszą być zdolne do samoobsługi. By wejść do niej nie potrzebne jest skierowanie.

Źródło: UM Sieradz