wersja testowa serwisu

Nowa siłownia dla sportowców w MOSiR Sieradz

aktualnosci_de9354c9c4c5eb4de51a06afb4ce3f76_view_20201113-084418_1
fot. Urząd Miasta Sieradz

Sportowcy z Sieradza mogą korzystać z nowej siłowni na terenie MOSiR w Sieradzu. Dotychczasowe wyposażenie pochodziło z przełomu XX i XXI wieku, a sala w której się znajdowało pamiętała jeszcze lata 70. Nowa siłownia robi wrażenie.

- 16 listopada przekazujemy w użytkowanie sieradzkim sportowcom zmodernizowaną siłownię. Została ona wyremontowana i zmodernizowana środkami finansowymi Urzędu Miasta Sieradza oraz Marszałka Województwa Łódzkiego. Wartość inwestycji to prawie 400 tysięcy złotych – mówi dyrektor MOSiR Piotr Iszczek. - Do dyspozycji sportowców jest nowoczesny obiekt wyposażony w urządzenia do treningu siłowego, dostosowane do potrzeb sportu wyczynowego. Dobór wyposażenia nowej siłowni był konsultowany z trenerami i klubami korzystającymi na co dzień z obiektów ośrodka. Jestem pewny, że nowoczesny i zmodernizowany obiekt podniesie standard świadczonych przez nasz ośrodek usług i znacząco wpłynie na jakość treningów sieradzkich sportowców – dodaje Piotr Iszczek.

- Ta inwestycja to przykład dobrej współpracy Urzędu Miasta Sieradza i Urzędu Marszałkowskiego, które złożyły się na remont i wyposażenie tego obiektu – mówi Paweł Osiewała Prezydent Sieradza. Dofinansowanie ze strony samorządu Województwa Łódzkiego wyniosło 80 tys. zł.

Środki przeznaczono na kompleksowy remont pomieszczenia od podłogi przez tynki i sufit. W ramach pozyskanej dotacji wyremontowano pomieszczenie siłowni m.in. poprzez wykonanie nowego wejścia, nowej podłogi, likwidację ściany między salami, wymianę grzejników. Sala zyskała nowe nawietrzniki okienne, centralne ogrzewanie, a także została wyposażona w nowoczesny sprzęt w postaci ławek, drabinek, atlasów i innych urządzeń.

źródło: UM Sieradz

Zobacz zdjęcia: