wersja testowa serwisu

Niezapomniane emocje oraz wspaniała wygrana Włoch podczas Mistrzostw Europy w piłce nożnej już za nami

Niezapomniane emocje oraz wspaniała wygrana Włoch podczas Mistrzostw Europy w piłce nożnej już za nami

Niezapomniane emocje oraz wspaniała wygrana Włoch podczas Mistrzostw Europy w piłce nożnej już za nami. Warto sprawdzić Betclic kod promocyjny oraz dowiedzieć się, czego możemy się spodziewać w najbliższym czasie w świecie sportu.

Piłka nożna to sport numer jeden na świecie. Kibice kochają swoje reprezentacje, kluby którym kibicują od najmłodszych lat. Wielu z fanów ma też swoich ulubionych, a czasami wręcz wielbionych zawodników. Oczywiście nie za darmo się takimi stają. Ciężka praca i sukcesy są do tego potrzebne. Kilku topowych zawodników ma rzesze kibiców, a są to na pewno Lionel Messi, Cristiano Ronaldo czy Neymar. W Polsce za to możemy się pochwalić Robertem Lewandowskim, który został uznany za najlepszego piłkarza świata w 2020 roku. Ciężko wybrać piątkę najlepszych polskich zawodników w historii, ale Lewy jest jednym z nich bez wątpienia

Gdybym miał się pokusić, aby wybrać tylko kilku piłkarzy myślę, że spokojnie na to miano zasługują Grzegorz Lato, Zbigniew Boniek, Kazimierz Deyna, Władysław Żmuda. Nie można zapomnieć o tak wspaniałych zawodnikach jak Andrzej Szarmach, Robert Gadocha, Jan Tomaszewski, Włodzimierz Smolarek. Z młodszych czasów to bez wątpienia Kuba Błaszczykowski, Kamil Glik, Wojciech Szczęsny, Maciej Żurawski, Jacek Krzynówek, Marek Citko i wielu innych.

Robert Lewandowski zapewne jako młody chłopak wiedział doskonale, co chciał w życiu robić, ale czy zdawał sobie sprawę jaki sukces jest w stanie osiągnąć? Raczej nie. Piął się po szczeblach kariery nie zważając na przeciwności losu. Wielu zarzucało mu, że jest za chudy, za drobny oraz za niski, żeby rywalizować jak równy z równym na boisku. Jednak to go nie zniechęcało, a wręcz odwrotnie. Pracował jeszcze mocniej. W każdej lidze, w której występował, zdobywał tytuł króla strzelców. Tak było w trzeciej i drugiej lidze, a następnie w Ekstraklasie, w której z Lechem Poznań zdobył Mistrzostwo Polski. W 2010 roku trafił do Borussi Dortmund pod skrzydła Jurgena Kloppa. Dwa tytułu Mistrza Niemiec, król strzelców Bundesligi oraz finał Ligi Mistrzów, To musiało skończyć się kolejnym transferem. Tym razem do Bayernu Monachium. Ciężko wypisać wszystkie rekordy jakie pobił, ale naprawdę jest piłkarzem klasy światowej. Samo to, że pobił rekord najwięcej strzelonych goli w jednym sezonie w Bundeslidze może o tym świadczyć. Ogłoszenie go piłkarz roku FIFA i UEFA to jeszcze nie koniec sukcesów. I on to na pewno wie.

Grzegorz Lato to jedyny polski piłkarz, który został królem strzelców na mundialu. Ma też najwięcej bramek wśród wszystkich biało – czerwonych. Należy do wąskiego grona medalistów Mistrzostw Świata, na których grał pierwsze skrzypce. Zbigniew Boniek zawsze pokazywał klasę podczas najważniejszych meczów. Zdobył podium (3 miejsce) podczas plebiscytu France Football. Lider kadry i kreator sukcesy na mundialu w 1978 roku. Kazimierz Deyna nazywany mózgiem reprezentacji Kazimierza Górskiego. Podobnie jak Boniek został wybrany trzecim zawodnikiem według magazynu „France Football". Władysław Żmuda jest jedynym polskim piłkarzem, który wziął udział w czterech turniejach finałowych mistrzostw świata. W 1978 roku jako kapitan reprezentacji, wręczył swoim kolegom brązowe medale.

Każdego z wielkiego piłkarzy można opisywać bez końca. Grali wspaniale, zdobywali mnóstwo bramek dla naszej reprezentacji. Czekamy na kolejne pokolenia, aby odnosili podobne sukcesy. Mają się na kim wzorować bez dwóch zdań.